Odwiedziny "Reksa"

Utworzono dnia 24.05.2018

Odwiedziny "Reksa"

Wczoraj  22.05.2018 r  do naszej "Trójki" zawitał gość specjalny - czworonożny Cezar wraz ze swoją właścicielką, wspaniałą, pełną empatii i pozytywnej energii - Panią Krystyną Panek :-)   . Pani Krystyna jest prezesem  Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt REKS, a spotkanie odbyło się w ramach wcześniejszej zbiórki karmy i funduszy na rzecz Stowarzyszenia. Podczas spotkania dowiedzieliśmy, się jak wygląda praca wolontariuszy w schronisku i jak można zostać wolontariuszem.

Dzieci usłyszały też jak opiekować się pupilami, jak wygląda karmienie małych "kotków sierotek", jaką krzywdę może zrobić pieskom łańcuchowa obroża, czy koty mogą pić mleko a psy jeść kości. To było spotkanie pełne ciekawych informacji i z dużą dawka motywacji do pomocy zwierzakom. Uczniowie podarowali Cezarowi masę przekąsek. Cezar dzielnie zniósł głaskanie i buziaki dzieciaków.

Dziękujemy za odwiedziny i pozdrawiamy :-)

M.Awin-Wiśniewska

Utworzono dnia 24.05.2018, 21:16