KLIMATYCZNA KLASA

Utworzono dnia 15.05.2019

Klasa 3a  przygotowała podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu ”Klimatyczna klasa”. Uczniowie 3a zaprosili do swojej klasy inne dzieci ze szkoły wraz z nauczycielami, których zainteresowała tematyka dbania  o środowisko.

Uczennice Wiktoria Kołodyńska i Julia Brzustewicz przygotowały prezentację, która zapoznała dzieci z innych klas co to jest projekt „Klimatyczna klasa” i co zapamiętali z tych zajęć. Ich występ wspierany był przez prezentację multimedialną, która ukazywała wszystkie działania dzieci w ciągu roku.

Klasa 3a opracowała następujące tematy:

- Jak z butelek powstają bluzy polarowe ?

- Skąd się biorą orkany?

- Jaką rolę odgrywają drzewa w mieście?

- Co porosty mówią o jakości powietrza?

- Czy samochody ogrzewają miasta?

- Dlaczego na ziemi jest coraz cieplej?

Podczas zajęć dzieci wykonywały różne doświadczenia. Budowały „jajkodrom”, tak aby uczyć się współpracy, tworzyły model orkanów, wykonywały prace z recyklingu,projektowały tereny zielone czy obserwowały porosty.

Po zakończeniu prezentacji dzieci wręczyły nauczycielom kwiaty wiosenne w doniczkach wykonanych podczas zajęć. Następnie nastąpiło oglądanie filmu „ Jak segregować śmieci?”.

Po opracowaniu tych wszystkich tematów uczniowie wiedzą , że trzeba dbać o klimat!!!

K. Tomasik

Klimatyczna klasa