Matematyka od kuchni

Utworzono dnia 07.04.2019

W ciągu tego roku szkolnego uczniowie klasy 1b i 3a uczestniczyli w rozwijających zajęciach  „Matematyka od kuchni” pod kierunkiem pani Magdaleny Brzezickiej – Major oraz pani Katarzyny Tomasik. Głównym celem tych zajęć było przede wszystkim rozwijanie samodzielności i kreatywności dzieci oraz rozwijanie zainteresowań kulinarno- matematycznych. Uczniowie uczyli się ważyć, odmierzać płyny, obliczać czas. Ważną umiejętnością była również umiejętność posługiwania się instrukcją i wykonywanie podanych czynności. Podczas tych zajęć dzieci uczyły się w jaki sposób posługiwać się przyborami kuchennymi czyli obierać, kroić, sztkować dane produkty.  Wszystkie te czynności realizowane były podczas wyrabiania ciasta do pizzy i jej pieczenia, wykonywania sałatki warzywnej czy owocowej, podczas pieczenia kruchych ciasteczek i muffinek. Wszystkim tym działaniom towarzyszył zawsze uśmiech i dobra zabawa.

M. Brzezicka - Major

K. Tomasik