Spotkanie z higienistką stomatologiczną

Utworzono dnia 04.06.2019

W piątek 24 maja w naszej szkole uczniowie klas pierwszych spotkali się z higienistką stomatologiczną z Przychodni Stomatologicznej M-DENT w Malborku. Pani Olga Lipowska przeprowadziła osobno dla każdej klasy pierwszej zajęcia na temat higieny jamy ustnej. Na zajęciach dzieci nauczyły się jakie ruchy wykonywać szczoteczką, aby prawidłowo umyć zęby. Dowiedziały się, że do mycia zębów trzeba używać prawidłowo dobranej szczoteczki i pasty do zębów. Pani higienistka opowiedziała uczniom, jak dbać o zęby, żeby zmniejszyć ryzyko wystąpienia próchnicy. Wszyscy uczniowie zapamiętali, że dbanie o higienę jamy ustnej to ważna rzecz dla zębów i dziąseł.

Serdecznie dziękujemy Pani Oldze Lipowskiej za przeprowadzenie interesujących zajęć i Panu Zbigniewowi Michałkowi za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Joanna Wensker

Spotkanie z higienistką