Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku

5 c w Hevelianum

Utworzono dnia 11.12.2019

10 grudnia w ramach prezentu mikołajkowego klasa 5c wybrała się do gdańskiego Centrum Nauki Hevelianum.

W drodze do samego Hevelianum odwiedziliśmy punkt widokowy na Górze Gradowej, z której rozciąga się widok na panoramę Starówki oraz Stoczni Gdańskiej.

Następnie udaliśmy się na dwie wystawy. Pierwsza wystawa - geograficzna - "Dookoła świata" mieści się w budynku dawnych Koszar Schronowych. Rozpoczyna się od poznania tajemnic wnętrza Ziemi, następnie ukazuje ciekawostki znajdujące się na wszystkich kontynentach kuli ziemskiej.  Patronem tej całkowicie interaktywnej wystawy jest Discovery Channel.

Na druga wystawę - "Z energia!" udaliśmy się do historycznego budynku Kaponiery  Południowej, gdzie na kilkudziesięciu stanowiskach mogliśmy obserwować, doświadczać, a także wywoływać różnorodne zjawiska związane z wytwaraniem energii. Największym zainteresowaniem cieszył się tu symulator jazdy, który posiada cztery tryby jazdy: normalny, pod wpływem alkoholu, zimą i deszczową nocą. Na drugim piętrze odwiedziliśmy jeszcze pracownię REenergii.

Okazało się, że czas przewidziany na zwiedzanie był stanowczo za krótki, ponieważ każdy z nas chciał koniecznie wszystkiego doświadczyć. 

 

M.Zakrzewska

Hevelianum

Utworzono dnia 11.12.2019, 14:46