Dni Bezpiecznego Internetu

Utworzono dnia 04.03.2020

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku obchodzony był dnia 11 lutego. W naszej szkole obchodziliśmy nawet Tydzień Bezpiecznego Internetu. W czasie Tygodnia Bezpiecznego Internetu:

1. mogliśmy podziwiać wystawę plakatów propagujących pozytywne zachowania w Internecie i negujących te złe.

2. uczennice klasy 7a: Julia Andrysiewicz i Julia Szymkowska przeprowadziły pogadanki w młodszych klasach naszej szkoły na temat zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu oraz zasad bezpiecznego użytkowania Internetu. Odbyły się również konkursy z nagrodami.

3. w starszych klasach zostały przeprowadzone zajęcia na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz quizz w tymże temacie. Zwycięzcy quizzu otrzymali tytuł Klasowego Asa Bezpiecznego Internetu:

Oto lista Klasowych Asów Bezpiecznego Internetu:

4A - Świątkowska Antonina
4B - Linda Oliwia