Działania w zakresie doradztwa zawodowego

Utworzono dnia 25.11.2018

23.11.2018 r. klasa IV „a” odwiedziła Powiatowy Urząd Pracy w Malborku. Wizyta pozwoliła   zapoznać uczniów ze strukturami i zakresem kompetencji podstawowych urzędu, w których jako człowiek dorosły będzie musiał załatwiać sprawy. Uczeń, który pozna urząd, usługi jakie świadczy i możliwości jakie stwarza, będzie w przyszłości świadomym klientem urzędu. Celem wycieczki było przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy. Uczniowie zapoznają się ze specyfiką pracy w poszczególnych wydziałach urzędu i aktywnymi formami pomocy, jakich udziela urząd pracy osobom poszukującym zatrudnienia. Należą do nich m.in. doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, szkolenia dla osób bezrobotnych, staże pracy i programy wspomagające osoby chcące rozpocząć własną działalność gospodarczą. Uczniowie dowiedzieli się jakie są zawody deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe w powiecie malborskim. Wycieczka stanowiła dla wszystkich jej uczestników ciekawe doświadczenie i źródło nowych informacji, które będą mogli wykorzystać w przyszłości.

M. Zybko-Żądłowska

Utworzono dnia 26.11.2018, 17:54