Dzień Otwarty w Naszej Szkole

Utworzono dnia 12.03.2020

W czwartek  5 marca 2020 r. odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom , jak wygląda szkoła, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas, dlatego też przygotowali dla przyszłych uczniów wiele ciekawych zajęć.
       Spotkanie rozpoczęła Dyrektor szkoły p. Beata Kacprowicz, serdecznie witając przybyłych gości.
W czasie kiedy rodzice przebywali na spotkaniu z Panią Dyrektor, dzieci pod opieką nauczycieli, udały się na zajęcia dla nich przygotowane. Były to zajęcia komputerowe, zajęcia plastyczne, zajęcia matematyczno- przyrodnicze, zajęcia gimnastyczne oraz zabawy w zerówce.
Podczas zajęć komputerowych dzieci samodzielnie lub z pomocą nauczyciela miały okazję spróbować swoich sił w kolorowaniu obrazków  zamieszczone na płytach „ Oto ja”. Wszyscy bardzo dobrze radzili sobie z obsługą komputera i jednocześnie bardzo dobrze się bawili kolorując obrazki.
         Dzieci świetnie bawiły się również podczas zajęć sportowych. Na sali gimnastycznej czekało na nich wiele ciekawych wyzwań sprawnościowych. Przyszli uczniowie próbowali swoich sił wykonując ćwiczenia równoważne, pokonywali przeszkody, przeskakując  je, przechodząc pod nimi, musieli wykazać się także sprawnością pokonując slalom z taczką, na której leżała piłka. Każdy świetnie poradził sobie z przeszkodami, udowadniając, że może rozpocząć naukę w szkole.
          Tego dnia dzieci brały też udział w zajęciach plastycznych, podczas których samodzielnie wykonywały kotki  i ślimaki z płyt CD. Wszystkie dzieci chętnie tworzyły swoje zwierzątka, a  po skończonej pracy mogły zabrać je ze sobą na pamiątkę.
          Na zajęciach matematyczno- przyrodniczych dzieci układały figury geometryczne, Miały również okazję sprawdzić jak działa waga, zagrać w bingo z obrazków, na których były zwierzęta, a także spróbować sił podczas ćwiczeń doskonalących grafomotorykę.

Mamy nadzieję, że wszystkim dzieciom podobały się zajęcia.
Do zobaczenia we wrześniu! J

Dzień Otwarty w Naszej Szkole