Ekologiczny Pokaz Mody

Utworzono dnia 26.04.2022

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętowało Międzynarodowy Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.

We wtorek, 26.04. 2022 r. w naszej szkole odbył się apel właśnie z tej okazji. Podczas uroczystości chętni uczniowie zaprezentowali przygotowane wcześniej stroje z materiałów odpadowych, czyli nadających się do recyklingu. W uroczystym pokazie mody ekologicznej wzięło udział dziewięciu uczniów w strojach wyróżniających się oryginalnością, pomysłowością oraz dbałością wykonania w najmniejszym szczególe. Pani dyrektor, Beata Kacprowicz wręczyła wszystkim uczniom dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Nasz Wielbark.

Laureaci Ekologicznego Pokazu Mody:

Hanna Zegadło - kl. IV B

Krzysztof Nosko - kl. IV A

Agata Murawska - kl. V B

Alicja Szlum - kl. V B

Antonina Małyj - kl. VII B

Julia Ciechanowska - kl. VII B

Amelia Wiśniewska - kl. VII C

W czasie apelu zostały również wręczone dyplomy i nagrody uczniom, którzy brali udział w szkolnym konkursie na torbę ekologiczną organizowanym przez panie z Koła Ekologicznego - Annę Niekurzak oraz Aleksandrę Konopko.

I miejsce – Zofia Kabatc

II miejsce – Wiktoria Żuk