Eksperyment ekologiczny

Utworzono dnia 29.10.2019

Ziemia jest naszym wspólnym domem: roślin, zwierząt i oczywiście ludzi. Jednak duża ilości śmieci, które „produkują” ludzie, staje się coraz bardziej dotkliwym problem. Nie tylko wygląda brzydko, ale też zagraża przyrodzie i wpływa na zanieczyszczenie otaczającego nas środowiska. Bardzo ważne jest więc uczenie dzieci prawidłowego gospodarowania odpadami. Mając to na względzie, członkowie działających w naszej szkole kół ekologicznych, przystąpili do przeprowadzenia eksperymentów, mających na celu zbadanie i ukazanie, co dzieje się ze śmieciami w środowisku.  Uczniowie wrzucili do wykopanych w ziemi dołów różne rodzaje odpadów. Zakopane śmieci pozostaną tam do wiosny, kiedy to młodzi ekolodzy sprawdzą, co się z nimi stało i o wynikach eksperymentów poinformują społeczność szkolną.

Opiekunki kół ekologicznych.

Eksperyment ekologiczny