Utworzono dnia 11.03.2018

Koncert "Trio Kurakas"

23 lutego 2018 r. odbył się koncert zespołu „Trio Kurakas” współpracującym z Łódzkim Biurem Koncertowym „Wirtuoz”. Zespół  tworzą trzej znakomici muzycy: Mirko Fernandez Sanchez, Rafael Alfaro Alvarado i Maciej Malec. Głównym założeniem peruwiańsko- polskiej grupy muzycznej jest prezentowanie muzyki, tradycji, historii, obyczajów, geografii i szeroko pojętej kultury ludów Ameryki Łacińskiej.                        Zespół podczas koncertu  wykorzystał wiele utworów i  instrumentów charakterystycznych dla tamtego kręgu kulturowego. Podczas koncertu uczniowie nie tylko zapoznali się z największymi przebojami muzyki latynoskiej, ale również zostali zaproszeni do aktywnego udziału w koncercie poprzez wspólne zabawy.

Jolanta Więckiewicz

Utworzono dnia 11.03.2018, 21:10