Koncert Celtic Trio w SP3

Utworzono dnia 10.03.2022

9 marca cała nasza szkoła wzięła udział w edukacyjnym programie muzycznym poprowadzonym przez Celtic Trio z Łodzi. Muzyków połączyło zamiłowanie do tradycyjnej, skocznej muzyki celtyckiej. Artyści bawili się melodiami i zarażali słuchaczy żywiołem i energią. W repertuarze zespołu znalazły się utwory z Bretanii, Galicji Hiszpańskiej, Irlandii oraz Szkocji. Muzycy oprowadzili nas przez celtyckie krainy prezentując muzykę oraz instrumenty charakterystyczne dla danego regionu. Uczyliśmy się, jak grać na łyżkach. Obejrzeliśmy pokaz kroków stepu. Część z nas miała okazję spróbować również swoich sił w niezwykle trudnym stepie irlandzkim oraz zatańczyć tradycyjny taniec w kręgu. Bawiliśmy się doskonale. Dziękujemy!

M.Zakrzewska

Koncert Celtic Trio w SP3