Konferencja Rad Rodziców Malborskich Szkół

Utworzono dnia 01.03.2020

Dnia 27.02.2020 po raz IX Szkoła Podstawowa nr 3 zorganizowała Konferencję Rad Rodziców Malborskich Szkół. Pani Dyrektor Beata Kacprowicz wraz z przewodniczącym Rady Rodziców p. K. Kuryłowiczem powitali przybyłych gości.

W programie znalazły się następujące zagadnienia:

Przestępczość wśród młodzieży na terenie Malborka. Pani asp. Katarzyna Marczyk omówiła działania prewencyjne malborskiej policji oraz podkreśliła wagę współpracy szkół i policji w zakresie przeciwdziałania przestępczości. Wskazano szereg zagadnień realizowanych podczas spotkań uczniów i policjantów w szkołach.

Przedstawiciel Sądu Rejonowego pani Grażyna Ratusznik, która jako koordynator ds. mediacji zaprezentowała istotę mediacji szkolnych. Niestety problem agresji wśród młodzieży wzrasta. Należy spory szkolne rozwiązywać jak najszybciej, właśnie na terenie szkoły.

Propozycja Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej związanej z mediacjami. Pani Beata Szymala przedstawiła czym jest mediacja- to nie terapia, to budowanie przyszłości, budowanie czegoś od nowa.

Prezentacja nt. „Mediacji szkolnych i rówieśniczych z Centrum Mediacji Szkolnej i Rówieśniczej w Gdańsku”. Pani Katarzyna Stryjek jako doświadczony mediator główny nacisk położyła na to, że mediacja to instytucja, to narzędzie do rozwiązywania konfliktów w szkole, jest to kompetencja społeczna przyszłości.

Ostatnim elementem Konferencji były zajęcia warsztatowe dla wszystkich uczestników.

Konferencja Rad Rodziców Malborskich Szkół

Utworzono dnia 01.03.2020, 17:32