„Narodowe Czytanie”

Utworzono dnia 16.09.2022

Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej.  W tym roku  odbyła się 11 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i za granicą czytali „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu, które  miało miejsce w pierwszych dniach września. Uczniowie wysłuchali tekstu listu Prezydenta Andrzeja Dudy skierowanego do uczestników akcji oraz obejrzeli dwa krótkie filmy, w których Para Prezydencka czytała fragmenty „Ballad i romansów” oraz zachęcała do wzięcia udziału w akcji. Ponadto nauczyciele dokonali krótkiego wprowadzenia w klimat epoki Romantyzmu oraz omówili kwestie poruszane przez lekturę.
      W całości wydarzenia wzięły udział klasy V- VIII z nauczycielami języka polskiego. W ten sposób nasza szkoła dołączyła do pokaźnej liczby miejsc, które podjęły się uczestnictwa w „Narodowym Czytaniu”.

Ł.Graban

„Narodowe Czytanie”