„Nie hejtuję- reaguję” - kampania i konkurs

Utworzono dnia 22.11.2019

Nasza szkoła bierze udział w kampanii społecznej „Nie hejtuję- reaguję”. W klasach 4-8 prowadzone są przez nauczycieli informatyki zajęcia edukacyjne mające na celu zwiększenie świadomości dotyczącej problemu hejtu, cyberprzemocy oraz mowy nienawiści, ze szczególnym uwzględnieniem roli świadka w tych procesach.

Uczestnicy z klas IV - VII mogą wziąć udział w konkursieZadaniem uczestnika konkursu jest stworzenie plakatu zwracającego uwagę na problematykę cyberprzemocy ze szczególnym uwzględnieniem roli świadka. Plakat powinien zostać wykonany w formacie A2, wymiary 420x594 mm, przy użyciu dowolnej techniki- dopuszczalne są również techniki łączone oraz użycie programów graficznych. Prace należy oddać nauczycielowi informatyki do 29 listopada. Do plakatu należy dołączyć zgodę rodzica, której wzór znajduje się w załączniku.

Projekt jest elementem ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej przeciwko cyberprzemocy, hejtowi i mowie nienawiści „Nie hejtuję- reaguję”, realizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

O szczegóły dowiadujcie się u swoich nauczycieli informatyki: Alicji Zaczyńskiej Szwedy i Moniki Zakrzewskiej.

ZAŁĄCZNIKI:

zgoda rodzica