Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Utworzono dnia 05.10.2020

29.09.2020r. – wtorek świętowaliśmy

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Z tej to okazji w klasie 2 c odbył się KLASOWY KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA, w  którym wzięło udział 13 uczniów. Repertuar  dzieci wybierały samodzielnie. W kilkuminutowej prezentacji tekstu komisja konkursowa brała pod uwagę płynność czytania, wyrazistość, odpowiednią dykcję, modulację i formę przekazu.
           W klasowych zmaganiach 1. miejsce  za wyjątkową interpretację znanego  wiersza Jana Brzechwy  „Na straganie”  zajął   Kacper L. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Włączając się w obchody tego dnia, przez szkolny radiowęzeł  na początku 3. godz. lekcyjnej   oraz na początku 6. godz. lekcyjnej  odczytany był na głos krótki  fragment o perypetiach ulubionego bohatera  książki  „Mikołajek w szkole”.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Utworzono dnia 05.10.2020, 08:55