Portugalscy żołnierze w SP3 Malbork

Utworzono dnia 03.11.2020

30 października z naszym miastem pożegnała się część żołnierzy Portugalskich Sił Powietrznych, którzy przez przeszło dwa miesiące razem z żołnierzami 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego odbywali loty w ramach misji NATO Assurance Measures. W dniu 02.11.2020 r. Dowódca portugalskiego kontyngentu mjr Filipe Cordeiro wraz ze swoimi żołnierzami oraz z przedstawicielem 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego mjr Pawłem Dłużniewskim odwiedzili Szkołę Podstawową Nr 3 w Malborku. Na ręce dyrektora szkoły Beaty Kacprowicz przekazał sprzęt sportowy dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Dzieci dostały hulajnogi, ochraniacze, kaski oraz piłki. Otrzymany sprzęt będzie wykorzystany do realizacji projektu edukacyjnego - „Bezpieczne miasto”. Całe spotkanie przebiegało zgodnie z reżimem sanitarnym.

E.D.

Portugalscy żołnierze w SP3 Malbork