"Poznaj Polskę"- klasy trzecie na wycieczce w Gdyni

Utworzono dnia 22.11.2022

17  listopada 2022 r. uczniowie klas III A i III B wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Gdyni. Na początku zwiedzili statek „Dar Pomorza”, zbudowany i zwodowany w 1909 roku, dokładnie w tym samym czasie, co słynny Titanic. Podczas zwiedzania uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób i w jakich warunkach dawniej uczyli się polscy marynarze. Zaglądali do kajut marynarskich, oglądali sprzęty, meble i maszynownię z silnikami. Dowiedzieli się również, że całe olinowanie żaglowca ma aż 19 km długości. Zapoznali się ze słownictwem związanym z żeglowaniem. Trzecioklasiści wiedzą już, kim jest prawdziwy „wilk morski” oraz „szczur lądowy”. Te informacje wywarły na dzieciach spore wrażenie. Niejeden z chłopców zapragnął w przyszłości odbyć długi rejs żeglując po morzach i oceanach.  Po wysłuchaniu ciekawych opowieści przewodnika, odbyli spacer po nabrzeżu przy Skwerze Kościuszki, dzieląc się wrażeniami ze statku. Następnie udali się na pyszny obiad do pobliskiej restauracji „Tawerna”. Po obiedzie pojechali do Centrum Nauki „Experyment”, gdzie przez 2 godziny doskonale się bawili. Korzystając z szerokiej gamy interaktywnych wystaw odkrywali, doświadczali i eksperymentowali. Największe powodzenie miały eksperymenty wodne i kabina, w której można było poznać siłę swojego krzyku. Kreatywne i twórcze zabawy na długo pozostaną w pamięci trzecioklasistów. Wycieczka zakończyła się o godzinie 18.00 w Malborku. Fundusze na realizację wycieczki edukacyjnej do Gdyni pozyskane zostały w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą  „Poznaj Polskę”, dofinansowanego ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

J.P. i A.K.

Poznajemy Polskę