Prezentacja projektu ekologicznego

Utworzono dnia 17.09.2019

Tajemnicze spotkanie odbyło się dzisiaj, tj. 17 września w auli naszej szkoły. Uczniowie wzięli udział w pokazie projektu ekologicznego M-BOY. Projekt przedstawili nam uczniowie Technikum nr 3 w Malborku. Była to żywa lekcja ekologii, podczas której dowiedzieliśmy się o codziennym życiu sów w naszym mieście. W malborskim parku w ubiegłym roku zamieszkiwało 6 sów, a w tym  pozostały już tylko 3 dziko żyjące sowy. Prowadzący zwracali uwagę naszych uczniów na dbanie o zachowanie czystości wokół nas, bo właśnie wyrzucane papierki, worki foliowe i inne odpady przyczyniają się do wyginięcia zwierząt. Wraz z uczniami z technikum przybyli ich podopieczni, czyli puchacz plamisty o imieniu Blanka oraz płomykówka o wdzięcznym imieniu Isil. To właśnie te dwie sowy były największą atrakcją projektu, ich opiekunowie pokazywali bezszelestne przeloty sów nad głowami zebranych uczniów.

Dziękujemy za cudowną lekcję ekologii w naszej szkole.

Prezentacja projektu ekologicznego

Utworzono dnia 17.09.2019, 19:02