SPOTKANIE LITERACKO-MUZYCZNE w Mediatece w Szkole Łacińskiej

Utworzono dnia 08.10.2019

SPOTKANIE LITERACKO-MUZYCZNE w Mediatecew Szkole Łacińskiej

W piątek - 4 października 2019r. klasa 3b w ramach już XII Pomorskich Spotkań  Pisarzy z Młodymi Czytelnikami - „Z ksiażkąna walizkach” uczestniczyła w spotkaniu z panią Izabellą Klebańską. Autorka opowiadała o Stanisławie Moniuszce (w tym roku przypada 200. rocznica urodzin tego wybitnego kompozytora, dyrygenta, pedagoga, twórcy polskiej opery narodowej), jego życiu i niezwykłej rodzinie.
Swoją opowieść o kompozytorze Pani Izabella urozmaiciła odtworzonymi fragmentami pieśni „Prząśniczka”, „Dziad i baba” i arii ze „Strasznego dworu” w wersji klasycznej  i współczesnej. Dzieci poznały też kilka wybranych fragmentów najnowszej książki Pani Izabelli „Hej, zagrajcie siarczyście! Opowieść o Stanisławie Moniuszce” odczytanych znakomicie przez „walizkowego gościa”.
Spotkanie  minęło szybko, zakończyło się zakupem książek oraz możliwością otrzymania pamiątkowych dedykacji wraz z autografem Pani Izabelli Klebańskiej.

M.Budzyńska

Mediateka