SPRAWOZDANIE Z WYJAZDU INTEGRACYJNEGO KLAS IV

Utworzono dnia 23.09.2018

W dniach 20-21.09.2018 r. klasy IV uczestniczyły w zajęciach integracyjnych w Kątach Rybackich.

Program wyjazdu był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami  i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Czas spędzony z dala od codziennych obowiązków odpowiednio wpłynął na budowanie pozytywnych relacji. Uczestnictwo w przygodach jakie zorganizowała firma "Black Wolf" integracja w lesie: małpi gaj, przeprawy linowe, budowa mostuorazgra terenowa  lotnik, walka o wodę dostarczyły uczniom  niebywałych wrażeń. Wyjazdy integracyjne są doskonałym wyborem dla osób, które pragną bliżej się poznać w niecodziennych okolicznościach. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej stronie, gdyż zadania, które przed nim stawiali , były dostosowane do jego  możliwości. Każda klasa wraz ze swoim wychowawcą uczestniczyła również w zajęciach integracyjnych przygotowanych przez pedagoga i psychologa szkolnego. W mojej ocenie był to jeden z najprzyjemniejszych obowiązków. Klasy po mimo zmęczenia wychodziły z nich naładowane pozytywną energią i w dobrym nastroju. Zestaw ćwiczeń, które przygotowały dla nas Panie zintegrował uczestników, a także pokazał, jak ważne dla osiągnięcia celu jest zaangażowanie całej klasy i dobra koordynacja działań, a ponadto doświadczyliśmy pozytywnych emocji, które wyzwalały się podczas współpracy w zespole klasowym. W  każdym dziecku to „coś“, co odpowiednio  stymulowane  dowartościowywało go, mobilizowało i umożliwiało harmonijny rozwój. Dzieci uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny. W trakcie trwania zajęć poznawały słabe i mocne strony swojej działalności. Dają one ogromne możliwości także nam, nauczycielom. Stwarzają sposobność lepszego poznawania potrzeb i możliwości swoich uczniów. Wspólne spędzenie 2 dni bardziej zintegrowało zespół klasowy, wyzwoliło samodzielność, samodyscyplinę i odpowiedzialność. Czas minął bardzo szybko i choć niektórzy  uronili łzę z tęsknoty za rodzicami, ciężko było nam wyjeżdżać i wracać do Malborka . Do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień. Szczególne podziękowania klasy IV wraz z wychowawczyniami składają  rodzicom oraz Pani Dyrektor.

Sporządziła:

Magdalena Zybko - Żądłowska