Tydzień Promocji Zdrowia

Utworzono dnia 28.10.2019

FOTORELACJA Z TYGODNIA PROMOCJI ZDROWIA

Od 21 do 25 października w naszej szkole odbyły się zajęcia, warsztaty, spotkania oraz rozgrywki sportowe, poprzez które kształtujemy postawy i zachowania prozdrowotne.

PONIEDZIAŁEK: Wykonanie zdrowego posiłku, zajęcia sportowe z siatkarką Izabelą Bełcik w ramach programu wf z mistrzem oraz warsztaty z dietetykiem, na których uczniowie omawiali piramidę zdrowego żywienia i stylu życia dzieci i młodzieży, odgadywali różnego rodzaju warzywa i owoce. Na zajęciach dowiedzieli się, jak powinni czytać etykiety produktów spożywczych oraz jakie jogurty najlepiej spożywać. Mogli zobaczyć wizualnie ile cukru jest w różnych napojach (między innymi w wodzie, sokach, nestea, coca coli) oraz ile owoców jest w owocowych jogurtach. Uczniowie po zobaczeniu składu nutelli mieli możliwość przygotowania dwóch zdrowych nutelli składających się między innymi z bananów, avokado, kakao, jogurtu naturalnego, orzechów, miodu. Na zakończenie wszyscy mogli spróbowac zdrowej nutelli.

WTOREK: Spotkanie ze strażakami, na którym Panowie opowiedzieli nam o podstawach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

ŚRODA: Rambit sportowy dla klas pierwszych, spotkanie z pracownikiem PSSE i pracownikiem PWiK na temat: „Z kranu piję, zdrowo żyję”.

CZWARTEK: Rozgrywki w „DWA OGNIE” dla klas trzecich, elementy samoobrony, wykonanie plakatu na temat zdrowia.

PIĄTEK: Spotkanie z pielęgniarką szkolną dla klas trzecich, „Owocowe co nieco” oraz „Warzywne co nieco w klasach 1-3.

Serdeczne podziękowania składamy dla firmy K2 EKO MILK z Borzechowa oraz dla Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku.

J. Wensker, D. Kuczewska, K. Miecznik