Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

Utworzono dnia 03.11.2021

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

25 – 29 PAŹDZIERNIKA 2021

 

     W październiku w naszej szkole odbył się Tydzień Promocji Zdrowia, podczas którego uczniowie klas I – VIII uczestniczyli w zajęciach promujących zdrowy styl życia.  

Rano w szkolnej świetlicy odbywała się gimnastyka poranna przy muzyce, a po południu uczniowie poznawali piętra piramidy zdrowia. 

Dzieci z klas pierwszych wzięły udział w lekcji pod hasłem: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Uczniowie klas drugich uczyli się tańca „Belgijka”. W klasach trzecich przeprowadzono „Quiz o zdrowiu” zakończony degustacją owoców. 

W klasach czwartych uczniowie omawiali elementy zdrowego stylu życia i wykonywali poradniki  o zdrowym stylu życia. W klasach piątych uczniowie poznali pozytywne mierniki zdrowia. W klasach szóstych odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną na temat sposobu odżywiania, w czasie którego uczniowie dowiedzieli się jak powinni odżywiać się w wieku szkolnym. W klasach siódmych uczniowie uczestniczyli w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a w klasach ósmych psycholog szkolny przeprowadził warsztaty jak radzić sobie ze stresem. 

Serdeczne podziękowania dla prowadzących zajęcia. 

J.W. 

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

Utworzono dnia 03.11.2021, 16:10