VIII Miejska Konferencja Rad Rodziców

Utworzono dnia 12.11.2018

18 października 2018r. w Szkole Łacińskiej odbyła się VIII Konferencja Rad Rodziców pod hasłem „Patriotą może być każdy z nas”. Organizatorem spotkania była Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku i Stowarzyszenie „Nasz Wielbark”, a współorganizatorem Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Konferencja odbyła się ramach programu „Inicjatywy lokalne” realizowanego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Gości przywitała Stanisława Kowalska, była dyrektor SP nr 3. Obecna dyrektor SP nr 3- Beata Kacprowicz podkreśliła, jak ważna jest współpraca rodziców ze szkołą. Zaproponowała również, aby kontynuować tą piękną tradycję i organizować podobne konferencje w kolejnych latach, każdego roku w innej szkole.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy malborskich szkół oraz przedstawiciele Rad Rodziców. Gośćmi specjalnymi byli: starosta Mirosław Czapla, burmistrz Marek Charzewski oraz Janusz Biskupski- były Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Malborka.

Tematem przewodnim konferencji był współczesny patriotyzm oraz hasło „Patriotą może być każdy z nas”. Uczestnicy podzieleni na osiem grup mieli za zadanie wypisać swoje przemyślenia na osiem pytań związanych z postawą patriotyczną oraz rolą samorządu, rodziny i szkoły w jej pielęgnowaniu.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

K. Dziki

VIII Miejska Konferencja Rad Rodziców