Wycieczka klas drugich do Drzewiny

Utworzono dnia 05.06.2022

30 V 2022 klasy drugie pojechały na wycieczkę do Drzewiny. O godzinie 7:50 wszyscy zebrali się na placu, a o godzinie 8:00 zabrał nas autokar. Jechaliśmy godzinę, aż dotarliśmy do ośrodka. Przywitaliśmy się z 2 panami, którzy prowadzili zajęcia, odłożyliśmy plecaki do hali i potem wyszliśmy na dwór. Nasze zadania to było chodzenie od pachołka do pachołka w ciemnych goglach, rzucanie sznurkiem z 2 opakowaniami z kinder – niespodzianki na plastikowe patyki między 2 pachołkami (za 1 patyk był 1 pkt, za 2 patyki – 2 pkt, za 3 patyki – 3pkt), sztuczki cyrkowe, czyli podnoszenie Zuzi 1 palcem każdy. Przeciągaliśmy też sznurki z gumką, a potem była kula, w której zjeżdżaliśmy z 3,5-metrowej skarpy. Na dole czekały dzieci i wciągały kulę na górę. I tak bawiliśmy się, aż do obiadu.

Na obiad była pomidorówka, a na 2 danie ziemniaki z kurczakiem i surówką z kapusty. Potem była zaplanowana gra terenowa, ale panowie myśleli, że będzie zła pogoda i nastąpiła zmiana planu: były zawody międzyklasowe, czyli skakanie do hula-hop, chodzenie w płetwach, jeżdżenie plastikową taczką, bieg z kartką na brzuchu, zaznaczanie najmniejszego
numerka, przeczołgiwanie się pod belką.

Potem pojechaliśmy do szkoły i wróciliśmy do domów. Wszystkim się podobała wycieczka.

Julian Knoll, klasa II a

Wycieczka do Drzewiny