WYNIKI INTERNETOWEGO TURNIEJU SZACHOWEGO

Utworzono dnia 14.05.2020

Nasza szkoła wzięła udział  w prestiżowym turnieju szachowym. Odbywał się on w kolejne trzy niedziele. Uczniowie grali systemem szwajcarskim 7 rund po 15 minut na zawodnika. Turniej odbywał się poprzez platformę internetową: chess.com. Organizatorami  byli: Pomorska Federacja Sportu, Samorząd Województwa Pomorskiego. Patronat nad zawodami objął Marszałek Województwa Pomorskiego –Mieczysław Struk. Rozgrywki odbywały się od godziny 10:00 do 13:30. Czas poświęcony na „grę królewską” zaowocował w rozwijaniu kompetencji matematycznych, logicznego myślenia oraz planowania różnych strategii.  Grze towarzyszył bardzo wysoki poziom sportowej rywalizacji oraz dobra zabawa. Poniżej prezentujemy wyniki uczniów naszej szkoły Internetowego Pucharu Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych :

klasy 0-3 startowało 190 osób

25 miejsce   Stanisław Statkiewicz

36 miejsce  Borys Drosik

44  miejsce Karol Kardasz

99  miejsce Mateusz Zieniewicz

115  miejsce Oskar Schulz

119  miejsce Krzysztof Jaworski

160 miejsce Miłosz Majkowski

klasy 4-8  startowało 291 osób

90  miejsce Aleksander Drosik

104 miejsce Igor Jastrzębski

187 miejsce Adrian Czarniak

Warto zaznaczyć, że Szkoła Podstawowa  nr 3 im. 2 Pułku Nocnych Bombowców „KRAKÓW” w Malborku zajęła 14 miejsce w rankingu na 115 szkół z naszego województwa, tym samym była najlepsza ze szkół w Malborku.

Szkoły z naszego miasta, które startowały :

14 miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku

26 miejsce Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku