WYSPA ZAGADEK 2019

Utworzono dnia 26.09.2019

Uczennice Julia i Hania z SP nr 3 Malbork na finale - WYSPA ZAGADEK 2019

Prace na wysokim poziomem, również zostały zauważone przez Komisję Ogólnopolską i zakwalifikowane do przyjazdu na finał.

Dnia 21.09 odbył się finał 19. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu „Wyspy Zagadek 2019” w Gdyni.

Julia Szymkowska i Hanna Kulin z kl. 7 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku
– piszą:

Odbyliśmy fantastyczną przygodę pociągiem jak i autobusem. Przed tym bardzo stresującym wydarzeniem, miałyśmy okazję podziwiać widoki Gdyni.

Gdy dojechałyśmy na miejsce przywitali nas organizatorzy konkursu.
Trochę przeraziłyśmy się ilością osób.
Po ogólnym przedstawieniu konkursu organizatorzy zabrali nas do ciasnego pomieszczenia, gdzie chwilę potem zgasło światło. Zostały puszczone dźwięki nieznanego nam utworu. To zadanie najbardziej nas zdziwiło. Okazało się że z usłyszanych dźwięków mieliśmy napisać historyjkę.
Jednym z ulubionych pytań był wiersz, mogłyśmy pochwalić się naszą pamięcią
jak i interpretacją.
Trudnym zadaniem dla nas było przedstawienie danych słów na obrazach.

Oprócz tego zadania czekało na nas 13 innych poleceń. Wszystkie pytania jak zawsze były niezwykłe i wymagały przemyślenia.

Po napisaniu czekała na nas ceremonia zakończenia.
Laureaci poprzedniej edycji byli pytani o wrażenia tegorocznego konkursu.

Mówi Hania, jako laureatka poprzedniej edycji zostałam zapytana pod koniec, o to co moim zdaniem było tematem tegorocznej „Wyspy Zagadek”. Powiedziałam szczerze „Uważam, że tematem tegorocznej Wyspy, było to jak wyglądałby świat bez wzroku, o wspomnieniach, pamięci, oraz oczywiście naszej opinii na dany temat”.

Jesteśmy zadowolone, że mogłyśmy reprezentować naszą szkołę. I cokolwiek się stanie jesteśmy dumne z tego, że dostałyśmy się, aż tak wysoko.

Julia i Hania, czekają po finale, na końcowe wyniki wyłonienia laureatów. że razem odniosą sukces.

Nagrodą dla laureatów finałów krajowych jest wyjazd do szwedzkiego Ośrodka Doświadczeń i

Kształcenia Twórczego Kreativum w Karlshamn.

notatka i foto: J.Szymkowska, H.Kulin oraz ucz. z koła informatycznego.

Wyspa Zagadek 2019

Utworzono dnia 26.09.2019, 16:01