XVII Festiwal "Przyjaźń niejedno ma imię” w MOSW w Malborku

Utworzono dnia 17.06.2019

24 maja Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Parasol", nauczyciele oraz wychowawcy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego imienia Profesor Marii Grzegorzewskiej w Malborku po raz XVII zorganizowali Powiatowy Festiwal „Przyjaźń niejedno ma imię”. W festiwalu zaprezentowały się następujące zespoły: Zespół „No Name” z MOW w Malborku, „Płomyki” z ośrodka dla dzieci i młodzieży z autyzmem w Malborku;  „Balladę o kogucie” przedstawili gospodarze Festiwalu; „Fabrykę teatru” Zaprezentowali uczniowie z ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego w Lasowicach Wielkich; występowali także „Zespół Świetliki” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz „Tacy nie inni” – podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Malborku. Naszą szkołę reprezentował zespół „Bombek Junior” pod kierownictwem pań: Magdaleny Łabiak, Justyny Piejko oraz Agaty Kaszubowskiej. Utalentowani aktorsko czniowie z klas IIb i IIc zaprezentowali montaż pt. "Zuzia szuka przyjaciela".

Podczas festiwalu wręczono także nagrody w corocznym konkursie towarzyszącym przeglądom teatralnym. W tym roku uczniowie wykonywali prace pod hasłem"Przyjaciel ze starego podwórka...". Z naszej szkoły wyróżniono Oliwię Kałużną z klasy III B - którą do konkursu przygotowała pani Renata Rogowicz oraz Izabelę Czerwińską z klasy Ic- którą przygotowała pani Zofia Woźniak. Obie uczennice otrzymały dyplomy i nagrody podczas festiwalu.

Zarówno młodym aktorom, jak i utalentowanym plastycznie dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Justyna Piejko

Festiwal "Przyjaźń niejedno ma imię"

Utworzono dnia 18.06.2019, 08:25