Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku

Z kranu piję, zdrowo żyję!

Utworzono dnia 27.10.2019

Dnia 23 października uczniowie klas 4A i 4B uczestniczyli w zajęciach na temat "Z kranu piję, zdrowo żyję!". Jest to kampania edukacyjna propagująca spożywanie wody z kranu. 
Zajęcia przeprowadzili goście zaproszeni do naszej szkoły-pani Marzena Doering z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemioligocznej w Malborku, pani prezes Krystyna Babirecka i pan dyrektor Dariusz Modzelewski z PWiK w Malborku. 
Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację i dowiedzieli się, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu każdego człowieka. Jak bardzo niezbędna jest do prawidłowego funkcjonowania organizmu, do utrzymania kondycji, zdriwia i dobrego samopoczucia. Dzieci dowiedziały się także, jak można zaoszczędzić pieniądze w budżecie domowym zmieniając swoje przyzwyczajenia. Można to zrobić poprzez rezygnację z kupna wody w plastikowych butelkach i tym samym przyczynić się do ochrony środowiska. 
Ważną informacją przekazaną przez naszych gości było to, że woda kranowa jest regularnie monitorowana i nie ma w niej groźnych dla zdrowia i życia bakterii. Nad wodą pochodzącą z sieci wodociągowej prowadzi się ciągle badania parametrów fizyko-chemicznych i bakteriologicznych mające na celu nadzór nad jakością i bezpieczeństwem wody dostarczanej odbiorcom.
Podczas środowych zajęć nasi goście wyjaśnili wiele wątpliwości dotyczących spożywania wody kranowej. Teraz bez żadnych obaw każdy z nas może pić wodę prosto z kranu☺
A.Niekurzak

Z kranu piję, zdrowo żyję!

Utworzono dnia 27.10.2019, 12:52