Zgłębiamy tajniki fizyki i chemii

Utworzono dnia 23.09.2021

Klasy 7 i 8 zgłębiają tajniki fizyki i chemii w rozwijającej się pracowni fizyczno-chemicznej.

Dzięki pozyskaniu nowych pomocy, uczniowie część doświadczeń mogą wykonywać samodzielnie. Uczą się organizacji własnego warsztatu pracy, pilnowania ładu i porządku, staranności, ostrożnego obchodzenia ze szkłem oraz sprzętem laboratoryjnym.

Mam nadzieję, że wykorzystywana na lekcjach metoda IBSE (nauczanie przedmiotów przyrodniczych przez dociekanie, eksperymentowanie) oraz SCC (chemia małej skali) sprawi, że uczniowie SP3 pokochają te dwie wspaniałe nauki – fizykę i chemię.

We wrześniu klasy 8 poznawały elektrostatykę i  budowały elektroskopy,  klasy 7 badały właściwości substancji i wyznaczały gęstość roztworów. Już wkrótce kolejne, ciekawe doświadczenia.

Wszystko to jest możliwe dzięki wsparciu ze strony zaangażowanych rodziców. Jeszcze raz dziękuję, w imieniu swoim i uczniów, pani Joannie Baranek, pani Agacie Buraszewskiej oraz pani Joannie Królikowskiej-Pojawa.

Kamila Kabatc

Zgłębiamy tajniki