Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku

70 - lecie szkoły

Rozmiar: 69967 bajtów


"Niech żyje bal..."

 

Tylko początek refrenu znanego przeboju Maryli Rodowicz pasuje do imprezy, która miała miejsce w lokalu Malaga na Wielbarku w dniu 24 stycznia.

W ramach obchodów 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku, właśnie w tym dniu, Rada Rodziców postanowiła uczcić Jubileusz i zorganizować Bal Charytatywny. Dlaczego charytatywny zapyta ktoś? Ponieważ obchody naszego jubileuszu uwieńczy poświęcenie całkiem nowego sztandaru, na który zbieramy pieniądze. W zbiórkę zaangażowani są wszyscy sympatycy naszej szkoły: uczniowie, rodzice, nauczyciele, społeczność Wielbarka, ale i przyjaciele.

 

A wracając do Balu, zorganizowaliśmy go pod hasłem "Na 70-lecie bawimy się w stylu lat 70-tych", zarówno w strojach "dzieci kwiatów" jak i przy muzyce Abby, Smokie czy Czerwonych Gitar. Ponad 70 % gości wzięła sobie do serca przygotowanie stroju i jak się okazało, nie tylko dzieci lubią się przebierać. Taką ilość osób w perukach, tzw. szwedach, kiczowatych sukienkach już dawno nie widziałam w jednym miejscu. DJ Tomek przygotował specjalny zestaw przebojów z lat 70 tych. Okazało się, że był to "strzał w dziesiątkę". W czasie puszczanej muzyki nikt z gości nie nudził się przy stoliku, wszyscy tańczyli. Przerwy wykorzystano na licytację podarowanych, przeróżnych przedmiotów, poczynając od nalewek własnej produkcji po piłkę siatkową z podpisami siatkarek Atom Trefl Sopot. Pod koniec zabawy, jak to przystało na prawdziwej imprezie, kosztowaliśmy tort udekorowany w kolorowe kremowe kwiaty. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że chcą powtórki imprezy już za tydzień. Oczywiście przedłużamy tydzień i zapraszamy za rok.

 

Jak przystało na imprezę charytatywną zebraliśmy ponad 9 tysięcy złotych, zarówno ze sprzedaży biletów jak i licytacji. Całość przeznaczymy na nowy sztandar i organizację zakończenia obchodów 70-lecia naszej szkoły w dniu 12 września 2015r. Planujemy w tym dniu poświęcenie sztandaru przy muzyce orkiestry wojskowej oraz Zjazd Absolwentów "Trójki". Zanim jednak przyjdzie wrześniowa impreza, 30 maja organizujemy Festyn "Bombowe urodziny", dla naszych aktualnych uczniów oraz zaproszonych gości ze szkół noszących imię lotników. O kolejnych działaniach będziemy na bieżąco informować.

 

Pragnę w tym miejscu gorąco podziękować:

wszystkim gościom, którzy bawili się znakomicie i dołożyli cegiełkę do nowego sztandaru;

 

Wszystkim licytującym, którzy otworzyli swoje serca i portfele;

Dzieciom, które przygotowały prace na aukcję i sprzedaż

 

Ofiarodawcom przedmiotów do licytacji: Grażynie Nadolskiej, Iwonie Włoch, Beacie Gał, Magdalenie Łabiak, Renacie Markowskiej, Magdalenie Brzezickiej-Major, Szymonowi Żołędziewskiemu, Kamili Stańczak, Grzegorzowi Koźbiał, Joannie Budzyńskiej, Wiesi Trojak, Alicji Chlebowicz, Izy Łasiewicz, Stasi Kowalskiej.

Niech żyje bal

 Niech żyje bal Niech żyje bal Niech żyje balNiech żyje bal

Organizatorzy: Kamila Stańczak, Małgorzata Kuszowska, Beata Kacprowicz

  

 

Rok 2014/2015 jest niezwykłym okresem dla Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku

im. 2 Pułku Nocnych Bombowców "Kraków" ponieważ szkoła obchodzi 70-lecie istnienia.

Od początku roku szkolnego prowadzone są intensywne prace, by godnie i uroczyście przygotować całą społeczność szkoły do tej uroczystości.

 

Podsumowanie obchodów odbędzie się 12.09.2015r. zjazdem absolwentów oraz poświęceniem nowego sztandaru. W związku z tymi wydarzeniami szkoła wraz z nauczycielami oraz panią dyrektor Beatą Kacprowicz ma na celu przypomnienie uczniom historii patrona, tradycji szkoły, a także pracy i osiągnięć od ostatniego jubileuszu.

 

Organizowane są lekcje poświęcone lotnictwu oraz wycieczki do Izby Pamięci. Intensywnie zbieramy pieniądze na nowy sztandar. Najbliższym wydarzeniem, bo już 24.01.2015r będzie Bal Charytatywny, na którym odbędzie się licytacja prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkoły. Zyski zostaną przekazane na zakup sztandaru. Ważnym wydarzeniem będzie również Festyn Szkolny, który odbędzie się 30.05.2015r.

 

Cały czas pozostajemy w tematyce lotnictwa, dlatego będziemy mogli podziwiać m.in. paralotniarzy, pokazy modeli latających, wystawę modeli samolotów, spadochroniarzy.

 

Już dziś zapraszamy wszystkich absolwentów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych do świętowania z nami oraz wzięcia udziału w obchodach 70-lecia szkoły.

 

1. Projekt sztandaru i foto - maj rez. Krzysztof Partyka

SZTANDAR

2. Koszt sztandaru - 6.000 zł.

 

3. Cały czas zbieramy na sztandar:

- 24.01. 2015 r. - Zabawa karnawałowa - charytatywna.

Koszt 100 zł od osoby. Zapisy w sekretariacie.

- 30.05 2015 r. - Festyn dla uczniów.

- 12.09 2015 r. - Zjazd Absolwentów połączony z poświęceniem nowego sztandaru.

 

Na zjazd, można się zapisywać, poprzez dokonanie wpłaty

na konto Rady Rodziców: 09 8303 0006 0000 0017 5102 0001

z dopiskiem, imię i nazwisko, Zjazd Absolwentów.

 

Koszt udziału 60 zł.

- poczęstunek,

- okolicznościowe pamiątki,

- 10 zł. wpłata na nowy sztandar.

 

4. Przez cały rok uczniowie zbierają na sztandar, poprzez zakup: ciast, gofrów, galaretek. Do tej pory zebrano: 1.945 zł.

- Jest to stan na dzień 16.12. 2014 r.

 

 

 

                                                                                                         D. Kuczewska