Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku

Drodzy Rodzice, Opiekunowie

Utworzono dnia 23.06.2020

Drodzy Rodzice, Drodzy Opiekunowie,

Tegoroczne Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020 to całkiem inne wydarzenie niż poprzednie, do których się przyzwyczailiśmy, które znamy z własnego szkolnego doświadczenia. Niestety sytuacja epidemiczna spowodowała, że od 12 marca wszystko stanęło w miejscu, a edukacja Waszych dzieci  całkowicie zmieniła swoje dotychczasowe, stałe działania w otwartej szkole. Wszyscy musieliśmy uczyć się nowego, innego nauczania, nauczania zdalnego, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele ale też Wy rodzice. Odpowiedzialność za uczenie w większym wymiarze niż przed zamknięciem szkoły spadło na Was. W związku z tym chciałam w tym miejscu bardzo Wam podziękować za współpracę, która polegała na pilnowaniu aby Wasze dzieci stawiły się przed monitorami komputerów, na wspólnym odrabianiu zadawanych prac. Myślę, że oceny, które znajdą się na świadectwach dzieci to w dużej mierze również Wasza praca i nieustanna motywacja swoich dzieci. 

Chciałabym jednocześnie zwrócić Państwu uwagę, że właśnie w tym czasie nie oceny są najważniejsze, nie podstawa programowa ale umiejętności, dobry stan psychiczny każdego dziecka i umiejętność wykorzystania tych umiejętności w trudnej, codziennej rzeczywistości.

Zdaję sobie sprawę z naszych niedoskonałości, zbyt małej liczby spotkań online, czy zbyt dużej partii materiału do nadrobienia samodzielnie przez uczniów. Dlatego w tym miejscu pragnę przeprosić za nasze błędy i zapewnić, że nieustannie będę stała na stanowisku poprawy jakości uczenia i nauczania.
Na koniec  listu serdecznie Państwu dziękuję za cierpliwość, zrozumienie i codzienną ciężką pracę w czasie ostatnich trzech miesięcy.

Mam nadzieję na spotkanie we wrześniu, w miarę normalnych warunkach. 

Życzę Państwu i  Waszym najbliższym odpoczynku w czasie wakacji i zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie

Beata Kacprowicz 
Dyrektor Szkoły