Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. 

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego. 

Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości w 2021 r i otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 156 024,95 zł.

Zakupiony sprzęt wykorzystywany jest w edukacji wczesnoszkolnej, na lekcjach informatyki, techniki, geografii, biologii, fizyki i chemii, na zajęciach dodatkowych, kołach zainteresowań oraz zajęciach rewalidacyjnych. 

 

ZAŁĄCZNIKI:

								

Zakupione wyposażenie

Utworzono dnia 22.09.2023, 14:27