Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku

Wolontariat Europejski - Erasmus+

 

                                                           


W roku szkolnym 2018/2019 do naszego grona dołączył Kristof - wolontariusz w Węgier, którego powitaliśmy z ogromną radością. Najczęściej będzie można go spotkać na lekcjach WF i języka angielskiego. Kristof przybliży naszym uczniom kulturę swojego kraju, a także swój ojczysty język. Zapraszamy do galerii zdjęć, w której będą umieszczane zdjęcia z akcji i inicjatyw z naszym wolontariuszem :) 


           "Język angielski z klasą 4C"

Język angielski z węgierskim nauczycielem? Brzmi super :) Krzysiek pomógł uczniom powtórzyć materiał w formie lekkiej rywalizacji, po której zwycięska grupa otrzymała nagrodę w postaci naklejek.

          Szkoła Podstawowa nr 3 w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Akwedukt” bierze udział w programie Erasmus + Młodzież i w roku szkolnym 2017/2018 gości wolontariuszkę z Włoch.

                Erasmus+ jest programem UE na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu. Kształcenie, szkolenie, młodzież i sport to dziedziny, które mogą znacząco przyczynić się do sprostania zmianom społeczno-ekonomicznym, głównym wyzwaniom, przed jakimi będzie stawać Europa do końca tego dziesięciolecia, oraz które mogą przyczynić się do realizacji priorytetów programu strategicznego UE na rzecz wzrostu gospodarczego, zatrudnienia, sprawiedliwości społecznej i włączenia społecznego.

                Uczniowie serdecznie przyjęli Marię i z dużym entuzjazmem angażują się w różne inicjatywy realizowane podczas wolontariatu. Zapraszamy do galerii.

 

 

Informacja o programie:


"Jedzenie i napoje" w języku włoskim
 

Kolejne zajęcia z Marią, pomogły nam przyswoić słówka z obszaru

"Lubię jeść, lubię pić".
 

Super. Dużo przydatnych zwrotów poznaliśmy.

Powtórzyliśmy: cyfry, dni tygodnia, miesiące.

Świetnie wyszło!

 


Produkty i cyfry w j.włoskim

        Kolejne wyzwanie za nami...to był miesiąc poznawania produktów spożywczych i cyfr w języku włoskim :-), mam nadzieję że wszyscy dobrze sie bawiliście

                                                                                                                                            


Angielski z Marią

Angielski w polskiej szkole z włoskim nauczycielem? Dlaczego nie? :-)

Po raz kolejny, tym razem w klasie 5C, lekcję angielskiego poprowadziła nasza wolontariuszka Maria. Chociaż zakres przerabianego materiału wydaje się łatwy, to jednak trzeba się bardzo skupić – nauczyciel nie mówi po polsku. My też nie możemy pytać po polsku.                                       Jedyny słuszny język to angielski!


LEKCJE JĘZYKA WŁOSKIEGO               

              W tym półroczu w ramach programu Erasmus+ nasza wolontariuszka z Włoch – Maria organizuje dodatkowe zajęcia z języka włoskiego dla początkujących – uczniów klas piątych i szóstych.  Lekcje odbywają się we wtorki  i piątki w godzinach 13:40-14:25 oraz we środy w godzinach 12:40-13:25 i 13:40-14:25. W ramach tych zajęć dzieci uczą się najważniejszych zwrotów grzecznościowych oraz prostej gramatyki włoskiej. Mamy nadzieję, że nauka nowego języka rozbudzi w młodych ludziach chęć pogłębiania swojej wiedzy w tym kierunku.

Lekcje cieszą się dużą popularnością również wśród nauczycieli. Zapraszamy na nie także chętnych rodziców.


Włosko- angielsko lekcja z „pierwszakami”

       Fly, swim, kick, run, climb to słówka, które pierwszaki dobrze znają...ale jeszcze umieć je w języku włoskim: Volare, nuotare, scalciare, correre, arrempicare. Taką dwujęzyczną, a nawet trzyjęzyczną lekcję przeprowadziłyśmy ostatnio w klasie 1b. Inne wyzwanie mieli uczniowie z klasy 1a, którzy trenowali angielski i włoski alfabet. Wszystkie pierwszaki znakomicie reagowały na nowo poznany język włoski, wskazując i naśladując odpowiednie czynności i rozpoznając nowe literki alfabetu włsokiego.

Brawo pierwszaki! Tym samym potwierdziła się zasada, że najlepiej uczyć się języków za młodu...bo nam starszym nie do końca się udawało ;-)

 

Język angielski z kl. 4C

Język angielski z kl. 4C

Jedzenie i napoje w języku włoskim

Jedzenie i napoje w języku włoskim

Produkty w j.włoskim

Produkty w j.włoskim

Angielski z Maria

Angielski z Maria

Lekcje języka Włoskiego

Lekcje języka Włoskiego

Włosko-angielska lekcja z "pierwszakami" - zdjęcia

Włosko-angielska lekcja z