Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku

rok szkolny 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

W dniu 24 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się na uroczystości zakończenia roku wraz z rodzicami, nauczycielami i dyrekcją szkoły. Ze względu na budowę sali gimnastycznej, odbywało się to w dwóch etapach: klasy 1-3, następnie 4-6. Wręczenie świadectw miało miejsce już w klasach wraz ze swoimi wychowawcami oraz rodzicami. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za wysiłek włożony w proces dydaktyczny oraz życzyła udanych, bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu! 


 

 

 

M.Łabiak


 

Apel podsumowujący rok szkolny

W czwartek 22 czerwca 2017 r. odbył się apel podsumowujący rok szkolny 2016/2017.
Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody oraz dyplomy za wysokie osiągnięcia w konkursach szkolnych, międzyszkolnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych, które odbywały się w czasie roku szkolnego.
Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy włączyli się w zbiórki surowców wtórnych: baterii, tonerów, makulatury, a także dzieci ze 100% frekwencją oraz "Bombowi Czytelnicy".

Po raz pierwszy na apelu zostali nagrodzeni uczniowie, którzy w bezinteresowny sposób pomagali innym albo stanęli w obronie słabszym.

Nie mogło również zabraknąć informacji na temat w jaki sposób bezpiecznie spędzić wakacje, które zaprezentowali uczniowie klas III wraz z Samorządem Uczniowskim. 


 

 

M.Łabiak


 

Zakończenie roku szkolnego w Urzędzie Miasta Malborka, laureaci i finalici

W dniu 21.06.2017r. uczniowie z rąk burmistrza Pana Mareka Charzewskiego otrzymali zasłużone nagrody i gratulacje za sukcesy w konkursach, turniejach, zawodach.

Finaliści konkursów przedmiotowych i konkursów pozaprzedmiotowych o randze ogólnopolskiej i wojewódzkiej:

*Jankowski Szymon,
- Laureat - II stopnia OgólnopolskI Konkurs Leksykalny z języka ang. "Memory Master",
- I miejsce - Ogólnopolski Turniej Hokeja na Lodzie w Malborku,
- II miejsce - Międzynarodowy Turniej Hokeja na Lodzie w Elblągu,
- II miejsce - Międzynarodowy turniej Hokeja na Rolkach w Malborku,

*Seńko Bartosz,
- I miejsce - Międzynarodowy Turniej Hokeja na Rolkach w Malborku,
- II miejsce - Ogolnoplski Festiwal Gier Matematycznych,
- Laureat - III stopnia w Ogólnopolski Konkurs Leksykalny z języka ang. "Memory Master",

*Uzarek Maksymilian,
- Laureat III stopnia - Ogólnopolski konkurs Leksykalny z języka ang. "Memory Master",

*Kupińska Agata,
- Laureat III stopnia - Ogólnopolski konkurs Leksykalny z języka ang. "Memory Master",

*Lahutta Piotr Jędrzej,
- Laureat III stopnia - Ogólnopolski konkurs Leksykalny z języka ang. "Memory Master",

*Sosnowski Adam,
- Laureat III stopnia - Ogólnopolski konkurs Leksykalny z języka ang. "Memory Master",
- III miejsce - Ogólnopolski Konkurs "Bat Kid" w słuchaniu ze zrozumieniem (język angielski)

*Gajkiewicz Maja,
- Finalistka - XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej,

*Wieliczko Weronika,
- Finalistka - etapu wojewódzkiego Konkursu języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych,
- Finalistka - Ogólnopolski 17.Konkurs Twórczego Używania Umysłu "Wyspa Zagadek 2017",

*Kmieć Patryk,
- Finalista - etap wojewódzki "Liga Matematyczna 2016/2017",
- II miejsce - Ogólnopolski Festiwal Gier Matematycznych,

*Dymek Bianka,
- Finalistka - Ogólnopolskiego 17.Konkursu Twórczego Używania Umysłu "Wyspa Zagadek 2017",

*Rakowski Maya,
- II miejsce - Ogólnopolski Konkurs "Bat Kid" w słuchaniu ze zrozumieniem (Język angielski),

*Przyborowicz Kajetan,
- II miejsce - Międzynarodowy Turniej Hokeja na Rolkach w Malborku,
- I miejsce - Ogólnopolski Turniej Hokeja na Lodzie w Malborku,

*Czarniak Adrian,
- I miejsce - Mistrzostwa Polski Młodzików w Hokeju na Rolkach,
- II miejsce - Ogólnopolski Festiwal Gier Matematycznych,

*Olęcki Maciej,
- II miejsce - Ogólnopolski Festiwal Gier Matematycznych,

*Ratajczyk Nadia,
- I miejsce - Mistrzostwa Polski Młodzików w Hokeju na Rolkach,

*Grabara Wiktoria,
- Finalistka - Ogólnopolski konkurs Leksykalny "Memory Master",

*Tomczyk Wiktoria,
- Finalistka - Ogólnopolski Konkurs Leksykalny z Języka ang. "Memory Master",

*Dziwierek Aleksandra,
- Finalistka - Ogólnopolski Konkurs Leksykalny z Języka ang. "Memory Master",

*Wysocki Mateusz,
- Finalistka - Ogólnopolski Konkurs Leksykalny z Języka ang. "Memory Master",

*Rogowska Julia,
- Finalistka - Ogólnopolski Konkurs Leksykalny z Języka ang. "Memory Master", 


 

 

ASz


 

Festiwalu Kultury Dawnej

Podczas XV Festiwalu Kultury Dawnej, ulicami naszego miasta przeszedł barwny korowód.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I i II, wraz z rodzicami. Stroje z epoki i dobre humory to podstawowe wyposażenie każdego z uczestników.
Korowodowi towarzyszyła średniowieczna muzyka, popisy szczudlarzy, teatry uliczne.
Były to tylko nieliczne atrakcje tegorocznego festiwalu. 


 

 

Magdalena Brzezicka-Major


 

XV FESTIWAL KULTURY DAWNEJ

09 czerwca br. w kościele Jana Chrzciciela w Malborku, klasy 4A i 4B uczestniczyły
w przesłuchaniach konkursowych zespołów muzyki dawnej.

Festiwal to jedyna okazja by posłuchać na żywo dźwięków, śpiewu, średniowiecznej muzyki, zobaczyć instrumenty i stoje z tamtego okresu. 


 

 

ASz


 


Mamy nadzieję że rozpoczęty tym opowiadaniem cykl będziemy kontynuować w następnym roku szkolnym. 




 

 

J.Zaborowsaka


 

DZIEŃ MAMY I TATY

Dnia 24 maja uczniowie klasy II A zaprosili swoje kochane mamy i tatusiów na uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Uczniowie zaprezentowali się swoim rodzicom jako aktorzy w przedstawieniu pt. "Czarodziejskie pudło króla Bajdura", które przeniosło nas w świat postaci z różnych bajek. Pokazali również swoje umiejętności taneczne, jak i wokalne.

W podziękowaniu za obecność i ważną role jaką rodzice pełnią w życiu dziecka, uczniowie przygotowali własnoręcznie zrobione laurki i prezenty. Czas miło płynął przy kawie i ciastkach…


 

 

J.Zaborowsaka


 

Wycieczka szkolna KARPACZ – PRAGA, maj 2017

15 maja wcześnie rano wyruszylismy w długa drogę do Karpacza. Po kilku godzinach niekończacej się drogi, wreszcie dotarliśmy do upragnionego miejsca noclegowego "Willa KOALA".Zastaliśmy tam piekne pokoje i wypełnione po brzegi talerze z wybornym obiadem. Wieczór był wolny od jakichkolwiek zajęć.

Następnego dnia wstaliśmy o 6:30, a już o 7 wyjechalismy do Czech, tam zwiedzalismy Skalne Miasto. Jest to miejsce w którym "rośnie" mnóstwo pięknych a za razem przerażających swoją wielkością skał piaskowych. Ogromne "naturalne budowle" przedstawiały wiele rzeczy - trzeba było jedynie uruchomić swoja wyobraźnię, a po chwili przed oczami pojawiały się twarze, zwierzęta i przedmioty. Skalne Miasto jest cudowna atrakcją, jednakże trochę męczaca, ponieważ należy przejść ok. 1500 schodów. To miejsce można polecić osobom, które lubia słuchac wielu opowieści świetnego przewodnika, a w tym samym czasie chodzić i wyobrazić sobie dużo obrazów z dziwnych skał.

Środa wydaje mi się najlepszym dniem z całej wycieczki. Tego dnia znów pojechaliśmy do Czech, ale dalej do Pragi. Stolica owego pięknego kraju poprostu zapierała dech w piersiach. Praskiej panoramy nie da sie opisać w tak krótkiej recenzji. Widok na stare zabytkowe kamienice, kościoły, katedry i pałace był oszałamiający. Wyobraźcie sobie krakowska starówkę i powiększcie ją tak, aby zajęła całą Warszawę. Już wiecie jak mniej wiecej wygląda Praga?

Nasz bardzo miły przewodnik oprowadził nas po tylu miejscach, że wszystkich nawet nie pamiętam ... Opowiedział nam tyle legend, opowiesci na temat zabytków, że w głowie można było cofnąć sie w czasie. Spacerując po mieście widzieliśmy dużo kościołów w różnych stylach - barokowych, gotyckich, zwiedzaliśmy wielkie dziedzińce zamku królewskiego a potem ogromny park z różnymi fontannami, poprzeplatane wysokimi labiryntami żywopłotu i potężnymi drzewami o różnym kwiatostanie. Park zdobiły rzeźby przedstawiające ludzi. W centrum strała wielka budowla, która przypominała amfiteatr, wewnątrz ozdobiony freskami. Najpiękniejszą atrakcją tego miejsca były pawie na wolności. Idąc po tym ślicznym mieście podziwialiśmy cudowne wystawy sklepowe, które najcześciej składały się z kryształowych zastaw. Po długiej wędrówce doszliśmy do resteuracji w której mieliśmy okazje skosztować tradycyjnej czeskiej potrawy "klusek" drożdżowych gotowanych na parze z polędwicą w sosie śmietanowym. Po wybornym obiedzie ruszyliśmy na Most Karola i na stragany z pamiatkami.
Po zrobionych zakupach kierowaliśmy się w bardziej nowoczesną część miasta w stonę dworca, gdzie czekał autokar. Bardzo zmęczeni ok. godziny 21 wróciliśmy do Karpacza gdzie czekała na nas obiadokolacja.

Ostatni dzień wycieczki był niezmiernie męczacy. Otóż zdobywaliśmy szczyt "Śnieżne Kotły". Po wejściu na górę mogliśmy podziwiać cudowne widoki. Przed naszymi oczamio rozciągały się potężne Karkonosze porośnięte świerkami, co sie dowiedzieliśmy od przewodnika jst nie naturalne. Kiedyś te góry porastały buki, które zostały wycięte przez Niemców do wytopu szkła. Wieczorem chętne osoby w Karpaczu nabywały pamiątki, natomiast inne regenerowały siły i ładowały telefony na podróż powrotą do domu.

Wycieczka była bardzo wyczerpująca ale i niezmiernie ciekawa. Poznaliśmy wiele miejsc oraz dowiedzieliśmy się mnóstwo wiadomości na temat przyrody i zwiedzanych zabytków z tego regionu.

Po prostu ... tu nie ma co opisywać - to był niezapomniany wyjazd, za który DZIĘKUJEMY: organizatorom, opiekunom, rodzicom, kierowcy, przewodnikom, właścicielom i pracownikom "Willi Koala". 


 

 

notatka: Weronika Wieliczko kl.6A


 

"Przyjaźń niejedno ma imię"

19 maja uczniowie z klas IIIb i IIId wystąpili na Festiwalu Teatralnym w Szkole Podstawowej nr 10 w Malborku. Tematem przewodnim festiwalu było hasło "Przyjaźń niejedno ma imię".

Dzieci zaprezentowały tam montaż muzyczno -literacki pt: "Bajka o przyjaźni".
Akcja przedstawienia dzieje się w lesie. Jeżyk Teoś szuka przyjaciela wśród innych zwierząt. Jednak każde z nich chce, by jeżyk zachowywał się tak, jak ono. Żabka chce by jeżyk pływał z nią w stawie a ptaszek, aby nauczył się latać. Teosiowi trudno jest nauczyć się pływania i latania. Wpada więc w tarapaty. Za każdym razem z opresji ratuje go zajączek. To właśnie on jest prawdziwym przyjacielem jeżyka. Uczniowie klas trzecich udowodnili, że prawdziwa przyjaźń polega na współpracy oraz na podaniu pomocnej dłoni
w razie kłopotów.

Do przedstawienia dzieci przygotowały wychowawczynie klas trzecich: Magdalena Łabiak oraz Justyna Piejko. 


 

 

Justyna Piejko


 

KSIĄŻKOWE MAJOWE ŚWIĘTOWANIE

W piątek (12 maja b.r.) od rana w naszej szkole mogliśmy podziwiać bohaterów
z różnych ulubionych książek i filmów.

Zobaczcie, kogo gościliśmy….

Tego dnia odbył sie też szkolny konkurs czytelniczy dla klas III "Cudowna kraina baśni Andersena". Reprezentanci klas trzecich w różnorodnych konkurencjach i zadaniach wykazali się znakomitą znajomością wybranych baśni i najważniejszych faktów z życiorysu Andersena.

Piątek był też dniem, w którym (po raz drugi w tym roku szkolnym) na wyznaczonej godzinie lekcyjnej we wszystkich klasach odbyły się zajęcia z książką lub audiobookiem pod hasłem: "RZUCAM WSZYSTKO I …SŁUCHAM".

M.B


 


Koło teatralne pod kierunkiem Pani Ireny Perkowskiej i Pani Zofii Woźniak przygotowało 4 scenki na trasie przejścia orszaku.Koło wokalne pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kaczmar i Pani Jolanty Więckiewicz zapewniło oprawę muzyczną. Na szczególną uwagę zasługuje występ rodziców z naszej szkoły: Pana Mariusza Rogowskiego, który wcielił się w postać Heroda oraz Pana Rafała Przyborowicza, który odegrał rolę Józefa, natomiast rolę Marii zagrała nasza nauczycielka i rodzic Pani Magdalena Brzezicka Major.

Cały orszak prowadził Ksiądz Marcel Harkot, wikariusz tut. parafii i katecheta z naszej szkoły, który przepięknie wyglądał w stroju Archanioła Gabriela.

Parafia Miłosierdzia Bożego przygotowała piękną szopkę oraz ciepłą herbatę i kawę na zakończenie orszaku.
W Orszaku uczestniczyli trzej królowie na koniach z klubu jeździeckiego "Rotmistrz" ze Sztumu.

Urząd Miasta zapewnił stronę finansową oraz organizacyjną całej imprezy.
Wszystkim zaangażowanym osobom bardzo dziękujemy." 





 

 

B.Kacprowicz


 

Świąteczne przedpołudnie

W grudniowe czwartkowe świąteczne przedpołudnie uczniowie klas 0-2 spotkali się na przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klasy Ia i IIb pod tytułem "Opowieści świątecznej choinki". W przedstawieniu uczniowie wcielili się w różnorodne postacie, dzięki którym mogliśmy poczuć iście świąteczny, wigilijny nastrój. Uwieńczeniem spotkania było wspólne śpiewane kolęd. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody za udział w konkursie plastycznym pod tytułem "Przestrzenne choinki".

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy. 



 

 

K.Tomasik, M.Brzezicka-Major


 

Coraz bliżej Święta…

W czwartek 22 grudnia 2016 r. odbyły się w naszej szkole Wigilie klasowe, czyli spotkanie przedświąteczne. Dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok 2017.
Wspólnie spędzony czas pełen był kolęd, życzeń i uśmiechu. Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała klasową wigilię, podczas której przypomniano zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.
Po życzeniach i posiłku przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd.
W miłej, świątecznej atmosferze rozeszliśmy się do domów.

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2017! 



 

 

M.Łabiak


 

Wigilie klasowe

Świętują wszyscy! Również Pan Jarek. 



 

 

B.Kacprowicz


 

Świąteczne dekoracje drzwi klasowych

"Nasza szkoła tak przygotowała się na święta" 



 

 

B.Kacprowicz


Niektóre działania w świetlicy szkolnej:

1. Dzień Misia
2. Pomoc koleżeńska- wolontariat
3. Zimowo w świetlicy (bitwa na śnieżki, dokarmianie ptaków zimą, bałwanki z surowców wtórnych)
4. Odrabianie lekcji
5. Nowy Rok (kalendarz, zegar, karnawał)
6. Dbamy o środowisko.
7. Klasa 3a gościnnie z przedstawieniem "4 żywioły"
8. "Co słychać w moim mieście?"
9. Świetlicowy kalendarz adwentowy
10. Mikołajki
11. Przygotowanie do Świąt BN (ozdoby świąteczne, karneciki świąteczne do prezentów, karty świąteczne)

 

Świetlica Świetlica Świetlica ŚwietlicaŚwietlica Świetlica Świetlica

A.Jaszkowska



 

"RZUCAM WSZYSTKO i … SŁUCHAM"

21.12.2016r. na czwartej godzinie lekcyjnej we wszystkich klasach naszej szkoły każdy z nauczycieli przeprowadził zajęcia z wybrana książką lub audiobookiem pod wspólnym tematem: "RZUCAM WSZYSTKO i … SŁUCHAM". Uczniowie słuchali w całości lub fragmentach ulubionych baśni, bajek, przygód i opowiadań w języku angielskim.

Godzina z książką pokazała, że warto wybrać czytanie w tym przedświątecznym czasie. 



 

 

M.Budzyńska


 

Czytamy ...

Dnia 13 grudnia odbyło się spotkanie profilaktyczne - zachęcające dzieci do czytania książek. 



 

 

M.Godlewska


 

WYSTĘP naszych ZESPOŁÓW TEATRALNYCH

W piątek 9.12.1016r. uczniowie klas 4-6 mieli okazję obejrzeć występy swoich koleżanek
i kolegów w przedstawieniach pod hasłem "Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga".

Były to spektakle przygotowane na XV Powiatowy Konkurs Amatorskich Zespołów Teatralnych, który odbył się 24 listopada br. w Zespole Szkół nr 2 w Malborku.
W konkursowych zmaganiach w kategorii kl. 1-3 nasi aktorzy z zespołu Bombek Junior
(pod kierunkiem pań Magdaleny Łabiak i Anny Nowalińskiej-Krukowicz) zajęli II miejsce. Natomiast I miejsce wśród klas 4-6 przypadło młodym aktorom z zespołu Bombek (prowadzonego przez panie Irenę Perkowską i Zofię Woźniak). Wielkie gratulacje i brawa!

W teatralnych odsłonach młodzi artyści pokazali, jak wiele jest pomysłów na promocję książek i czytania. No to… wybierzmy czytanie! 



 

 

M.B.


Teatr "Kurtyna" z Krakowa

02 grudnia 2016r. uczniowie klas I - III oraz oddziału przedszkolnego obejrzeli spektakl profilaktyczny pod tytułem "Kajtek szuka przyjaciela" w wykonaniu aktorów z Teatru "Kurtyna" z Krakowa.

Wystawione przedstawienie było zabawną lekcją wiedzy o zdrowiu i kształtowaniu postaw godnych naśladowania. W spektaklu aktorzy zaprezentowali uczniom jak budować pozycję w grupie rówieśniczej bez elementów przemocy i agresji. Ostrzegali widzów przed iluzoryczną wizją świata kształtowaną przez media cyfrowe - związaną z grami komputerowymi. Aktorzy w spektaklu poruszyli również temat empatii - rozumienia uczuć innych ludzi. Widowisko posiadało: dynamiczną akcję, oprawę muzyczną i piosenki, które wciągnęły widza w interakcję.

 

Kurtyna Kurtyna Kurtyna

J.Wensker



Niektóre działania w świetlicy szkolnej:

1. Mój nauczyciel
2. Mam talent
3. Z kulturą za Pan Brat- szacunek
4. Moja Ojczyzna
5. Księga imion - sprawdź "Co kryje twoje imię?", 1 listopad - Pamiętamy

 

Świetlica Świetlica Świetlica ŚwietlicaŚwietlica Świetlica Świetlica ŚwietlicaŚwietlica Świetlica

A.Jaszkowska



Andrzejki klas III

Dnia 29 listopada klasy trzecie zorganizowały tradycyjne Andrzejki. Sala gimnastyczna została zamieniona w "salę wróżb". Uczniowie przygotowali prezentację na temat historii i tradycji wieczoru andrzejkowego oraz liczne stanowiska z wróżbami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i wywróżyć, co czeka go w bliższej lub dalszej przyszłości. Najwięcej emocji i śmiechu wywołała wróżba z butów. Wszyscy z niecierpliwością czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy zmieni stan cywilny. Wróżby przeplatane były konkursami i tańcami. Wszystkim dopisywały humory, więc zabawę uważamy za udaną.
 

Andrzejki Andrzejki Andrzejki AndrzejkiAndrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki

A.Konopko



Bezpieczny przejazd

W dniu 28 listopada 2016 r. odbyło się spotkanie edukacyjne dla uczniów klas 0 – III, przeprowadzone przez pracowników PKP Polskich Linii Kolejowych, pt. Bezpieczny przejazd – "Szlaban na ryzyko". Celem spotkania, było kształtowanie świadomości na temat bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo – drogowych.
 

Bezp.przej Bezp.przej Bezp.przej Bezp.przejBezp.przej Bezp.przej Bezp.przej

M.Łabiak



Rewia na lodzie – Królowa Śniegu

W dniu 24 i 25 listopada klasy III – VI wybrały się do Elbląga na Moskiewską Rewię na Lodzie, która zaprezentowała fantastyczne, baśniowe widowisko pt. "Królowa Śniegu" opartą na motywach baśni H. Ch. Andersena.
 

Rewia Rewia Rewia Rewia

M.Łabiak



"Walcz Zwyciężaj Gdańsk"

Dnia 23 XI 2016 uczniowie klas IV-VI brali udział w imprezie siatkarskiej "Walcz Zwyciężaj Gdańsk", gdzie spotkali się z Kacprem "Kacpą" Lachowiczem – trenerem motywacyjnym.
Podczas treningu siatkarskiego przyglądali się umiejętnościom siatkarzy z drużyny Jurand Malbork, a ostatnim etapem spotkania było Chellange Szkół, w którym wszystkie szkoły mogły zaprezentować swoje umiejętności. Każdy z uczestników otrzymał drobny prezent.

 

Walcz Walcz Walcz

A.Krukowicz-Nowalińska



Przygoda z Francją

We wtorek klasa III d wybrała się do Mediateki, która znajduje się w Szkole Łacińskiej. Uczniowie zwiedzili Miejską Bibliotekę oraz spotkali się Léą Déchamps – Gervais - wolontariuszką z Francji! Dowiedzieli się wiele ciekawych informacji na temat kraju, w którym mieszka Lea, poznali stolicę, zabytki, kulturę, kuchnię, a nawet nauczyli się wielu słów w języku francuskim.
 

Francja Francja Francja Francja

M.Łabiak



"11 listopada"

W dniu 14 listopada 2016 w naszej szkole spotkaliśmy się na uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości podczas którego wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Ponadto uczniowie klas starszych, pod opieką nauczyciela historii, pani dyrektor Beaty Kacprowicz, przygotowali dla młodszych uczniów i przedstawili na zajęciach prezentacje, w których przypomnieli historię Polski pod zaborami oraz ten ważny moment powrotu Polski na mapy świata jako kraj wolny i niepodległy.
 

11 listopada 11 listopada 11 listopada 11 listopada

M.Zabłocka



XXVI Bieg Niepodległości

W dniu 11 listopada 2016r. w Malborku odbył się XXVI Bieg Niepodległości z okazji uczczenia obchodów 98 - lecia niepodległości Polski. W kategorii dziewcząt rocznik 2007 i mł. na dystansie 700m uczennica z klasy IV B - Wiktoria Dłużniewska zajęła I miejsce. W kategorii chłopców rocznik 2004-2006 na dystansie 850m uczeń z klasy VIA - Leon Ziniewicz zajął I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

Bieg Bieg

J.Wensker



Pamiętajmy...

W dniu 3.11.2016r. klasa 6B odwiedziła Cmentarz Wojenny Żołnierzy Wspólnoty Brytyjskiej oraz Żołnierzy Armii Radzieckiej. Mjr Tomasz Basarab i szer. Joanna Wlazło zapoznali nas z historią cmentarzy.

Uczciliśmy pamięć zmarłych i zapaliliśmy znicze.

 

C.wojs C.wojs c.wojs

ucz. Filip Konarzewski



Spotkanie z Panem Dzielnicowym

W środę 9 listopada 2016 r. klasę 3D odwiedzili panowie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku – mł. asp. Tomasz Gałeczka (dzielnicowy Wielbarka oraz Czwartaków) oraz st. sierż. Łukasz Zakrzewski (dzielnicowy Piasków).

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, kto to jest dzielnicowy i czym się zajmuje. Przypomnieli sobie jak należy zachowywać się w trudnych sytuacjach i w jaki sposób wzywa się pomoc oraz dlaczego tak bardzo ważnym elementem są odblaski. Zadaniem dzielnicowych to również edukacja, dlatego chętnie przychodzą do szkół, by rozmawiać z dziećmi o zagrożeniach i uczyć jak ich unikać.

Klasa 3D wzięła również udział w konkursie plastycznym pt."Pomorski Dzielnicowy oczami dziecka". Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

 

Odblaski Odblaski

M.Łabiak



Warsztaty "Robolab"

We wtorek 8 listopada, uczniowie klasy 3 d uczestniczyli w warsztatach z robotyki pt."Robolab" w Multicentrum w Szkole Łacińskiej. Warsztaty te pozwalają rozwinąć zdolności wizualno-przestrzenne, poszerzyć wyobraźnię i kształtować umiejętność logicznego myślenia.

Uczniowie mieli także świetną okazję, żeby doświadczyć pracy w grupie i poznać tajniki działania i budowy robotów.

 

Robolab Robolab Robolab Robolab

M.Łabiak



Zabawa w aktorów

Uczniowie klasy III A wcielili się w role aktorów i zaprosili swoich młodszych kolegów i koleżanki do obejrzenia przygotowanego w grupach przedstawienia pt."Cztery żywioły". Dzień występów poprzedziły liczne próby i przygotowania. Każda z występujących grup zaprezentowała się przed inną publicznością, ale wszyscy zostali nagrodzeni brawami i pochwałami.
 

Aktor Aktor Aktor AktorAktor Aktor Aktor

A.Konopko



Niektóre działania w świetlicy szkolnej:

1. Zawsze bezpieczni
2. Zdrowie na talerzu
3. Jesień w sadzie i ogrodzie
4. Tańce, pląsy, zabawy przy muzyce, relaksacja
5. Aktywności sportowe (gry i zabawy)

 

Świetlica Świetlica Świetlica ŚwietlicaŚwietlica Świetlica Świetlica Świetlica

A.Jaszkowska



Wycieczka klas 6 do Warszawy

28 października 2016r. klasy VIA i VIB pojechały na wycieczkę do Warszawy. Trzeba było bardzo wcześnie wstać, ale było warto. Nasza podróż trwała około 5 godzin w jedną stronę. Najpierw pojechaliśmy do "Centrum Nauki Kopernik". W centrum mieliśmy możliwość przeprowadzania doświadczeń na interaktywnych wystawach. Następnym punktem programu była wizyta w "Muzeum Powstania Warszawskiego". W muzeum dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat historii Warszawy. Niestety czas szybko mija i po całym dniu zwiedzania nasza wycieczka dobiegła końca.
 

CNK CNK CNK

ucz. Z.Wojtaś, A.Zagórska



Dzień Ciszy Relaksu

Ćwierkanie ptaków...szum morza...tak powitał nas piątkowy poranek Dnia Ciszy Relaksu i Spokoju odbywającego sie w naszej szkole. Każdy z uczniów mógł w tym dniu uczestniczyć w zajęciach relaksacyjno-wyciszających organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Zajęcia te były próbą włączenia się w odbywającym się w tym czasie Dniu Zszarpanych Nerwów. Wszyscy przynieśli kocyki i ulubione poduszki, na których połozyli się wygodnie wyciszając się przy delikatnych dźwiękach muzyki oraz rozładowując stres podczas ciekawych ćwiczeń tj: - relaksacja z zaczarowanym dywanem, - wizualizacja kolorów, - chmurka, - miś puchatek, - bezpieczne miejsce i inne. Podsumowaniem tego dnia, były pamiątkowe piegi i drobne upominki dla dzieci które w tym dniu starały sie jak najbardziej hamować nerwy a dzień przejść w spokju i harmonii z innymi. Zachęcamy wszystkich aby starali sie na codzień pracować stresem, tak aby umieć sobie z nim poradzić, polubić go i jakoś z nim żyć. Ważny jest zdrowy styl życia lecz nie tylko ćwiczenia, spacery, zdrowe odżywianie ale również pozytywny stosunek do samego siebie i akceptowanie innych ludzi takimi jakimi są.
 

Relaks Relaks Relaks RelaksRelaks Relaks Relaks Relaks

Pozdrawiamy, SU



Spellin Bee

Już kolejna edycja konkursu językowego Spellin Bee za nami. W tym roku uczniowie zmagali się z różnymi słówkami począwszy od 3-4 literowych az po 10-11 literowe łamańce językowe. Atmosfera konkursu jak zawsze była bardzo pozytywna, mimo iż czasami zdarzały się i łzy.

W tym roku pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy 4a Adam Sosonowski, drugie miejsce Oliwier Śpiewak klasa 4c, a trzecie miejsce ex aequo dziewczynki Aleksandra Lahutta 3a oraz Helenka Zielińska 4c.

Wszystkim uczniom klas 3 i 4, którzy spróbowali swoich sił gratulujemy za podjęcie wyzwania i czekamy na Was podczas wiosennej edycji konkursu.

 

Spellin Spellin

n-le j.ang.



Akcja "Zielone i czerwone światło"

Dnia 27.10.2016 uczennice świetlicy socjoterapeutycznej działającej w Szkole Podstawowej nr 3: Anna Brzezińska oraz Karolina Brzezińska uczestniczyły w akcji "Zielone i czerwone światło". Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa wśród kierowców. Dotyczyła kontroli kierowców przez policję z udziałem dzieci. Kierowca, który jechał zgodnie z przepisami otrzymywał od dzieci zielonego lizaka. Kierowca, który niestety nie stosował się do przepisów drogowych, bądź stan jego samochodu zagrażał bezpieczeństwu uczestników drogi otrzymywał od dzieci lizaka czerwonego.
 

Lizak Lizak Lizak

K.Tomasik



"Piotruś Pan"

16 października 2016 klasy IIB, IIE i VB odwiedziły Teatr Muzyczny w Gdyni. W przedstawieniu 3D "Piotruś Pan" mieliśmy okazję podziwiać grę aktorską naszego szkolnego kolegi Jasia Gostumskiego z klasy VB, który grał jednego z zaginionych chłopców. Podczas całego przedstawienia dzieci były zaskakiwane różnymi efektami wizualno-dźwiękowymi. Po zakończonym spektaklu mieliśmy okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorami.

  Jasiowi i jego rodzicom dziękujemy, gratulujemy i życzymy kolejnych ciekawych ról.

 

Piotruś Piotruś Piotruś Piotruś

M.Brzezicka-Major



Występ uczniów z okazji KEN

Dnia 14 października 2016 odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie pod opieką p.Ireny Perkowskiej oraz p.Zofii Woźniak przygotowali przedstawienie które w zabawny sposób ukazywało codzienną prace nauczyciela. Występ podsumowała piosenka dla nauczycieli w wykonaniu uczniów z ich własnym tekstem. Apel został przyjęty z entuzjazmem i przyniósł wiele radości jednocześnie w bardzo przyjemny sposób uczcił święto pracowników szkoły.
 

KEN KEN KEN KENKEN KEN

M.Zabłocka



Klasa 1A w Szkole Łacińskiej

Dnia 30.09.2016 klasa 1A wraz z wychowawcą uczestniczyła w zajęciach plastycznych w Szkole Łacińskiej. Zajęcia pod kierunkiem pani Ady Kamińskiej przyczyniły się do rozwoju kreatywności wśród dzieci. Malowanie rękami wymyślonego przez uczestników świata okazało się wspaniałą zabawą.
 

Klasa 1a Klasa 1a Klasa 1a Klasa 1a

K.Tomasik



Olimpiada PIERWSZAKA i ZERÓWKOWICZA. Pasowanie.

15 września 2016 r. pierwszaki i zerówkowicze zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. W czasie uroczystości dzieci musiały wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami, a także sprawnością fizyczną. Z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki, odgadywały zagadki i układały z figur ulubione zabawki. Następnie dzieci i ich rodzice zaprezentowali swoje umiejętności na Olimpiadzie Sportowej. Olimpiada przyniosła wszystkim wiele radości i rozbawiła zgromadzoną na placu publiczność. Po jej zakończeniu Panie Dyrektor symbolicznym, dużym ołówkiem dokonały pasowania, a przedstawiciele rodziców przypięli uczniom pamiątkowe odznaki potwierdzające to ważne wydarzenie.

Życzymy pierwszakom i zerówkowiczom sukcesów i radości z uczęszczania do szkoły. Serdecznie witamy w gronie uczniów.

 

Pasowanie Pasowanie Pasowanie PasowaniePasowanie Pasowanie Pasowanie PasowaniePasowanie Pasowanie Pasowanie PasowaniePasowanie

R.Rogowicz



 

Sprzątanie Świata


"Warsztatach artystycznych"

09.09.2016 - dzieci z klasy II B uczestniczyły w "Warsztatach artystycznych", prowadzonych przez Panią Adę Kamińską w Szkole Łacińskiej. Inspiracją do twórczych prac dzieci był pokaz w planetarium. Dzieci mogły wykazać się kreatywnością, ekspresyjnie przenosząc uczucia na papier, używając do tego różnych narzędzi wyrazu artystycznego, czego efektem są ciekawe prace.
 

Warsztaty artystyczne Warsztaty artystyczne Warsztaty artystyczne Warsztaty artystyczneWarsztaty artystyczne Warsztaty artystyczne

M.Brzezicka-Major



Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Pierwszego września 2016 r. o godz. 10.00 odbyła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr3 w Malborku. Pani dyrektor Beata Kacprowicz przywitała wszystkich zebranych a po komendzie "baczność" został wprowadzony poczet flagowy. Następnie odśpiewano hymn państwowy.

Tradycyjnie już dla naszej szkoły upamiętniliśmy minutą ciszy tragiczne wydarzenia pierwszego września 1939 roku. W dalszej części głos zabrała pani wice Dyrektor – Małgorzata Kuszowska, która powitała nowych uczniów klas pierwszych, maluchy z zerówki oraz przedstawiła nowych nauczycieli.

Na zakończenie uczniowie otrzymali życzenia dobrych ocen i samych sukcesów w nauce.

 

Rozpoczęcie Rozpoczęcie Rozpoczęcie

M.Zabłocka