Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku

STOWARZYSZENIE "Nasz Wielbark"

STATUT STOWARZYSZENIA "NASZ WIELBARK"

 

Stowarzyszenie "NASZ WIELBARK" KRS 0000321956
Bank Spółdzielczy Malbork 04 8303 0006 0000 0017 3560 0001

 

Konto walutowe:

SWIFT: GBWCPLPP ota PL 57 8303 0006 0000 0017 3560 0017


 

 

Dnia 14 maja 2017 r. odbył się kolejny 7.Memoriał

im. Waldemara Mietiańca, turniej w badmintona.

Zawody przeprowadzono w Sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3

w Malborku, dzięki uprzejmości dyrektora Pan Dariusza Rowińskiego.

Na zawody licznie przybyli zawodnicy z: Gdyni, Gdańska, Rumii, Bartoszyc, Elbląga, Helu, Sianowa, Bytowa oraz z Kaliningradu, w sumie 95 osób. Jedną z ciekawostek wśród zawodników była obecność mistrzyni świata, Europy i Polski weteranek, Dorota Grzejdak.

W zawodach uczestniczyły również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku (21 osób).

Oprócz upamiętnienia długoletniego trenera i nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku, Waldemara Mietiańca, celem turnieju była zbiórka na leczenie Mileny Lubockiej.

Jest to uczennica naszej szkoły, która jest chora na mukowiscydozę.

W czasie turnieju można było posilić się pysznym ciastem, żurkiem oraz wypić kawę, herbatę i napoje.

Ciasto przygotowali rodzice uczniów SP3, którym bardzo dziękujemy.

 

W przerwie między meczami licytowano koszulki Mistrzów Polski w debla, Wojciecha Szkudlarka i Łukasza Morenia. Głównym organizatorem turnieju było Stowarzyszenie "Nasz Wielbark" przy współudziale pracowników szkoły. W tym miejscu chcemy szczególnie podziękować jednej z zawodniczek i absolwentek naszej szkoły, Małgorzacie Ramie, dzięki której turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród pasjonatów badmintona i przeprowadzony został perfekcyjnie.

 

Cały dochód (2670 złotych) zostanie przekazany na leczenie Mileny.

 

Pragniemy również podziękować sponsorom, których pomoc pozwoliła na uświetnienie zawodów:

 

Firma Budowlana Leier, Cukiernia Niucka, Alex Sport,

KR Naumczyk, Mal-Plast Andrzej Małyj.

- Trzy puchary zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta Malborka.

 

Poniżej zamieszczamy ostateczne wyniki zawodów.

 

Wyniki 7.Memoriału 14 maja 2017r.

 

Gra pojedyncza kobiet OPEN:

1 m- Dorota Grzejdak

2 m- Małgorzata Rama

3 m- Kamila Warchhold

 

Gra pojedyncza mężczyzn poziom A:

1 m- Andrey Degtyarev

2 m- Adam Herman

3 m- Olaf Nocuń, Arkadiusz Smoliński

 

Gra pojedyncza mężczyzn poziom B:

1 m- Mateusz Grygowski

2 m- Artur Kuźmicki

3 m- Andrzej Struensee, Krzysztof Czajka

 

Debel kobiet:

1 m- Elżbieta Fularczyk, Anna Sadowska

2 m- Katerina Dvalishvili, Anna Kubiak

 

Debel mężczyzn:

1 m- Andrey Degtyarev, Roman Koparev

2 m- Maricn Grzywacz, Andrzej Struensee

3 m- Tomasz Macielak, Michał Łukaszuk

Olaf Nocuń, Leszek Wild

 

Mixt:

1 m- Dorota Grzejdak, Marcin Grzywacz

2 m- Małgorzata rama, Arkadiusz Smoliński

3 m- Paweł Shorin, Ksenia Tatarinowa

3 m- Katerina Dvalishvili, Roman Koparev

 

Wesoły Amator:

1 m- Sebastian Ratajczyk

2 m- Katarzyna Andruszkiewicz

 

* Zdjęcia z turnieju

https://drive.google.com/drive/folders/0BxVUey-Mo4LAd2VBTzJzSEJ6SzA?usp=sharing

 

B. Kacprowicz


XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

W niedzielę 11 stycznia na terenie lodowiska miejskiego w Malborku odbył się XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego organizatorami byli: Stowarzyszenie "Nasz Wielbark", OSiR oraz UKS Bombek - klub hokejowy działający przy SP nr 3.

 

Przez czas trwania imprezy odbywały się rozgrywki między drużynami hokejowymi z całej Polski w ramach Regionalnej Ligi Hokejowej. Ostatecznie wygrała drużyna Bombers i tym samym została jedyną drużyną w rozgrywkach, która nie przegrała jeszcze meczu w ramach RLH.

Na lodzie pojawiło się również około 25 małych zawodników z Klubu UKS Bombek w wieku od 4 do 8 lat.

 

Oprócz kibicowania można było również skosztować pysznych przysmaków, które zostały przygotowane przez rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 oraz członkinie Stowarzyszenia "Nasz Wielbark".

Jak co roku zainteresowanie imprezą było duże, przybyła liczna ilość kibiców, uczniów, rodziców oraz osób zaprzyjaźnionych z naszą szkołą i ze Stowarzyszeniem.

Podczas imprezy zebrano 1737,77 zł, 2,41 GBP oraz złoty medalik.

Cały dochód został przekazany WOŚP.

 

Zapraszamy za rok, my na pewno będziemy.

 

M.Awin-WiśniewskaWOŚP - lodowisko 2014

 

Już trzeci rok zbieramy na WOŚP na miejskim lodowisku. Rozpoczęliśmy zbiórkę i wielkie, gorące granie o godz. 8.00. Graliśmy wspólnie z hokeistami, którzy rozgrywali mecze w ramach Regionalnej Ligii Hokeja na Lodzie. Dla wszystkich kibiców, zawodników przygotowaliśmy ciepły poczęstunek: żurek, zapiekanki i hot dogi oraz przepyszne ciasto.

Cały dochód ze sprzedaży przekazaliśmy na WOŚP. Licytowano również trzy hokejowe gadżety: krążek z autografem

M. Czerkawskiego, Miniaturowy Kij hokejowy oraz kalendarz z wizerunkiem małych "Bombków" oraz dużych "Bombersów".

W sumie zebraliśmy 2.244,79 Zł. (dwa tysiące dwieście czterdzieści cztery tysiące i 79/100gr.)

 

Za włączenie się we wspólne granie bardzo serdecznie dziękujemy:

rodzicom Szkoły Podstawowej nr 3, właścicielom Baru Bis, rodzicom hokeistów, Piotrowi Zającowi, członkom Stowarzyszenia "Nasz Wielbark", Piotrowi Sadowskiemu oraz pracownikom lodowiska miejskiego i wszystkim, którzy pomogli przy całej akcji.

 

Już dzisiaj planujemy co zrobimy za rok aby zebrać taką sama lub większą kwotę.

 

B. Kacprowicz 

Sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2011


Kolejne transzę pieniędzy na pomoc

 

Stowarzyszenie "Nasz Wielbark" informuje, że przeznaczyło kolejną transzę pieniędzy na pomoc dzieciom niepełnosprawnym. Fundusze pochodzą z części zlikwidowanej lokaty nr 2 i nr 3. Likwidacja lokat nastąpiła za zgodą Burmistrza Miasta Malborka (decyzja nr 3/2013). Pieniądze pochodzą ze zbiórki publicznej na Natalię Sawczuk w 2010r.

 

Na podstawie wniosków rodziców dzieci niepełnosprawnych pieniądze przekazano następującym osobom: 1. Michalina Dywan, córka Wiesławy otrzymała kwotę 2000zł(dwa tysiące złotych) na leczenie rehabilitacyjne. 2. Maciej Piątkowski, syn Joanny Piątek otrzymał kwotę 4.600zł (cztery tysiące sześćset złotych) na obóz rehabilitacyjny. 3. Sylwia Jażdżewska, córka Małgorzaty i Piotra Jażdżewskich otrzymała kwotę 5.000 zł(pięć tysięcy złotych) na obóz rehabilitacyjny.

B. Kacprowicz


 

Spotkanie "Razem dla Marysi"

 

W dniu 15 marca 2012r. w sali gimnastycznej odbyło się niezwykłe spotkanie. Stowarzyszenie "Nasz Wielbark" zaprosiło wszystkich ludzi dobrej woli, którzy wspomogli koncert "Razem dla Marysi". Bardzo licznie przybyli goście otrzymali podziękowania z rąk Prezes Alicji Chlebowicz i w-ce Prezes Grażyny Nadolskiej. W spotkaniu uczestniczyli Państwo Izabela i Łukasz Kozak, rodzice Marysi. Zbiórka publiczna jeszcze się nie zakończyła, trwa do końca marca. Na dzień 15 marca 2012r. na konto zebrano kwotę 6.979,84 gr. Jednocześnie Stowarzyszenie "Nasz Wielbark" postanowiło, za zgodą Burmistrza Miasta Malborka, zakupić koncentrator tlenu z pieniędzy zebranych na Natalkę Sawczuk. Pieniądze są ulokowane na lokatach Banku Spółdzielczego w Malborku i w razie potrzeby wydatkowane na takie cele jak koncentrator tlenu dla Marysi Kozak. Również podczas tego spotkania obecny tato Natalii Sawczuk, Pan Jarosław Sawczuk, symbolicznie przekazał Marysi Kozak niezbędny do życia sprzęt. Uroczystość została przygotowana przez członkinie Stowarzyszenia "Nasz Wielbark", które upiekły pyszne ciasto dla wspomnianych gości. Spotkanie było okraszone występem uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Malborku z klasy perkusji Pana Krzysztofa Maciąga: Zuzanny Ślusarz i Pawła Robaczka, akompaniował Pan Marcin Hinz.

 


 

- Co słychać u Natalki?

 

Kochani,

Minęło dwa lata od czasu, gdy cała społeczność Malborka była zaangażowana w ratowanie życia Natalii Sawczuk. Stowarzyszenie "Nasz Wielbark" dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania potrzebnej kwoty na leczenie Natalii w Londynie. Pragniemy poinformować, że sytuacja o tyle się zmieniła, iż leczenie Natalki odbywa się w Polsce. Natalia jest nadal pod stałą opieką Centrum Onkologii w Warszawie. Lekarze czuwają aby ocalałe oczko było całkowicie uratowane. Pieniędzmi, które zostały zebrane podczas wszystkich akcji charytatywnych wspomagamy rodziców Natalii oraz inne dzieci z Malborka i okolic.
My, jako Stowarzyszenie raz jeszcze pragniemy z całego serca podziękować wszystkim ofiarodawcom i zapewniamy, że zebrane pieniądze są przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia.

 

Malbork, dnia 21.02.2012r.


 

Sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2010


 

Gramy dla Marysi

 

14.01.2012r. w Centrum Konferencyjnym Karwan odbyła się impreza charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Nasz Wielbark. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Malborku - Katarzyna Zduńczuk, która zainteresowała swoim pomysłem szerokie grono ludzi dobrej woli oraz sponsorów.
Dochód z akcji w całości trafi do rodziców 11-miesięcznej Marysi Kozak, która choruje na wrodzoną wadę serca. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Malborka.
Każdy kto zakupił cegiełkę o wartości 30 zł, miał możliwość uczestnictwa w pokazie mody wieczorowej przygotowanym przez projektantkę Martę Dubicką. Na przybyłych gości czekał także karykaturzysta oraz gwiazda wieczoru znany zielonogórski kabaret Made in China. Nie zabrakło również licytacji: specjalnie zaprojektowanej na tę okazję kreacji karnawałowej, tygodniowego pobytu w hotelu wysokiej klasy, a także fotografii Kamy Trojak. Szczęśliwcy mogli także wylosować upominki ufundowane przez lokalnych przedsiębiorców.
Dzięki zaangażowaniu wielu osób, akcja zakończyła się niezłym wynikiem. Organizatorom udało się zebrać 5,550 zł. Kwota ta powiększy się jeszcze o wpływy z przekazów bankowych darczyńców, które można wpłacać do 31 marca br. na specjalnie przygotowany przez stowarzyszenie rachunek bankowy:
Bank Spółdzielczy w Malborku
25 8303 0006 0000 0017 3560 0011.
Nasze stowarzyszenie ma już doświadczenie w organizacji pomocy charytatywnej. Nauczyła nas akcja zbiórki pieniędzy na leczenie Natalii Sawczuk. To dzięki Natalce przeszliśmy całą drogę organizacji tego rodzaju zbiórki publicznej. Dzisiaj u 4-letniej Natalki nastąpił regres choroby nowotworowej, a sama Natalka jest "dobrym duszkiem" naszej organizacji, która może pomagać innym chorym dzieciom. Pani Katarzyna Zduńczuk zgłosiła się do nas z prośbą abyśmy patronowali temu przedsięwzięciu od strony formalnej i prawnej. Oczywiście zgodziliśmy się - podkreślają członkowie stowarzyszenia. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc w organizacji koncertu i zbiórki pieniędzy: sponsorom, mieszkańcom, którzy zakupili cegiełki, a także widzom, którzy byli razem z nami i brali udział w licytacjach.

Więcej informacji nt. Marysi Kozak można odnaleźć na stronie www.naszamarysia.pl


 


 

XX granie WOŚP

 

W dniu 8.01.2012r. Stowarzyszenie "Nasz Wielbark" wraz z OSiR w Malborku i UKS Bombek przy SP3 Malbork po raz drugi włączyli się w akcję WOŚP. Główną atrakcją był "trójmecz" hokeja na lodzie na naszym malborskim lodowisku. Gościliśmy drużynę HUKS "Niedźwiadki" z Gdyni wraz z opiekunami. Jako pierwsi zagrali najmłodsi ( dzieci do lat 10). "Niedźwiadki" wygrały 9:1. Kolejnym mecz rozegrała grupa starsza (od 11 do 14 lat). Niestety i w tym meczu byliśmy gościnni, Gdynianie wygrali 8:5. Na trzeci mecz czekali wszyscy, ponieważ tu z umiejętnością jazdy na łyżwach zmierzyli się rodzice zawodników z Gdyni i Malborka. W tym meczu niepokonani okazali się rodzice gospodarzy, wygrali mecz 5:4. Ostatni mecz rozegrali amatorzy BOMBERS Malbork z zaproszonymi gośćmi- reszta świata hokeja.
Podczas całej akcji w przedsionku lodowiska Stowarzyszenie "Nasz Wielbark" prowadziło zbiórkę do puszki na WOŚP, sprzedawało ciasta , kawę oraz herbatę. Specjalnie na ten dzień restauracja MALAGA ugotowała gar bigosu, który smakował wszystkich uczestnikom. Na WOŚP zebraliśmy 1.950 zł i 3 dolary. Składamy serdeczne podziękowania firmom: WOBEX oraz Firmie budowlanej Rafała Mączkowskiego. Kłaniamy się również nisko wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia imprezy. 


 

Beata Kacprowicz