Rekolekcje Wielkopostne

Utworzono dnia 09.03.2020

Rekolekcje wielkopostne to szczególny czas, który pozwala lepiej i przygotować się do świąt Wielkanocnych. Podczas rekolekcji bardziej zagłębiamy się w mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których często zapominamy.

W naszej szkole nauki rekolekcyjne poprowadził ksiądz Krzysztof Kaoka, obecnie proboszcz parafii Kończewice. Swoje słowa kierował do uczniów wszystkich klas. Nauki zostały podzielone na dwie grupy: klasy 0-5 oraz klasy 6-8. Tematem rekolekcji było budowanie relacji z Panem Bogiem. Rekolekcje trwały w naszej szkole od poniedziałku (02.03) do środy (04.03), które zostały zakończone Mszą świętą w parafii Miłosierdzia Bożego w Malborku.

Wydaje się, że mamy coraz mniej miejsca dla Boga, ale i dla drugiego człowieka. Wkraczając w okres Wielkiego Postu, zatrzymujemy się, zwalniamy i uświadamiamy sobie, że nie tak powinno wyglądać nasze życie. Udział w rekolekcjach wielkopostnych powinien być dla nas  przede wszystkim czasem zadumy i refleksji nad własnym życiem. Zastanowienia się, w którym miejscu jestem i na jakim poziomie mojego życia jest moja wiara i drugi człowiek.

Rekolekcje Wielkopostne

Utworzono dnia 09.03.2020, 17:39