Astro Przygoda klas III B i III C

Utworzono dnia 22.11.2019

Astro Przygoda klas III B i III C.

W dniu 13.11. 2019 r. uczniowie klasy III B i III C mieli okazję uczestniczyć w zajęciach pt. „Astro Przygoda” organizowanych w Szkole Łacińskiej. Jedną z atrakcji było obejrzenie filmu pt. „Szalona wyprawa na planetę Ziemia”. Uczniowie mogli zobaczyć Ziemię z perspektywy mieszkańców Księżyca oraz zachodzące na niej zjawiska, takie jak świat dinozaurów, zlodowacenia, jaskinie ludzi pierwotnych, burzę, krążenie wody w przyrodzie, aktywność wulkaniczną. Dodatkowo, młodzi widzowie poznali  pojęcie zaćmienia Słońca i podstawy obserwacji astronomicznych. Pokaz był bogaty w efektowne animacje 3D. Uczniowie na zakończenie zajęć  brali udział w zajęciach plastycznych, gdzie mogli wykazać się kreatywnością, wykonując kolorową i ciekawą rakietę kosmiczną.

Agata Kalinowska

Justyna Piejko