Czytam z klasą

Utworzono dnia 26.11.2020

„Czytam z klasą”

Projekt czytelniczy "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki" - Publiczna  Szkoła Podstawowa nr 20

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 2b oraz klasy 3b wraz z wych. K.Tomasik oraz          M. Brzezicką- Major przystąpili do Międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”. Projekt ten w naszej szkole jest realizowany jako innowacja, która opiera się na zmianie omawiania czytanych lektur, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem.  Ponadto formuła projektu polega na wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijaniu poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe otoczenie. Głównymi celami są:

- rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej

- rozwijanie aktywności czytelniczej

- doskonalenie czytania ze zrozumieniem

- doskonalenie aktywnego słuchania.

W ramach I modułu uczniowie klasy 2b i 3b przygotowali w klasie drzewo czytelnicze z jesiennymi listkami, opracowali lapbooka do czytanej lektury, wykonali plakaty zachęcające do czytania oraz wypełnili „Lekturniki” zgodnie  z omawianą lekturą.

Czytam z klasą

Utworzono dnia 26.11.2020, 21:19