Klub Dobrej Rozmowy

Utworzono dnia 07.11.2019

W dniu 6 listopada 2019 r. uczniowie z Klubu Dobrej Rozmowy, na zaproszenie II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku,  wzięli udział w debacie na temat demokracji.
Wraz z czworgiem uczniów z naszej szkoły: Maciejem Olęckim, Mateuszem Wysockim, Jankiem Kwiatkowskim i Filipem Kraske pojechaliśmy do II LO. „Na początku byliśmy nieco spięci” , mówili uczniowie, jednak bardzo szybko zobaczyli, że młodzież jest wszędzie taka sama i ma podobne poglądy i problemy.  Metodą World Café pracowaliśmy w grupach nad trzema pytaniami: zagrożenie demokracji po I wojnie światowej, zagrożenia współczesnej demokracji, sposoby na zniwelowanie zagrożeń dla demokracji.  Spotkanie tak nas zainteresowało, że wspólnie z koleżankami i kolegami z II LO postanowiliśmy zorganizować kolejną debatę, już na inny temat. Dziękujemy za gościnę i pomysł Pani Stanisławie Kowalskiej, Pani dyrektor Annie Ulman oraz naszym starszym kolegom.

Klub Dobrej Rozmowyw naszej szkole został powołany we wrześniu 2019 r. i jest realizowany w ramach ogólnopolskiego programu  Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.   W czasie spotkań KDR poruszane są aktualne tematy związane z problemem  uchodźców, z poglądami  współczesnych Polaków. Uczymy się rozmawiać  z osobami o różnych poglądach.  Rozmawiamy o ciekawych książkach, filmach, edukacji globalnej i problemach nurtujących współczesną młodzież.

Spotykamy się w każdą środę o godzinie 18.00, udział jest dobrowolny. Zainteresowanych zapraszamy.

Klub Dobrej Rozmowy

Utworzono dnia 07.11.2019, 16:16