Obchody Dnia Ziemi

Utworzono dnia 25.04.2024

Dnia 25 IV 2024r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji członkowie Koła Młodych Ekologów zaprezentowali swoim kolegom z klas 0 -III inscenizację o ochronie środowiska pt. „Niewielki, ale śliczny wiosenny teatrzyk ekologiczny”. Zwrócili zebranym uwagę na problemy związane z ekologią oraz krótko przypomnieli historię obchodów Dnia Ziemi na świecie i w Polsce. Następnym punktem uroczystości był przegląd Piosenki Ekologicznej podczas którego zaprezentowały się wszystkie oddziały. W nagrodę za występy każda z klas wylosowała roślinkę, którą zasadzi i otoczy opieką w Zielonej Klasie.

Uczniowie mieli także okazję do zapoznania się z bogatą literaturą o tematyce ekologicznej zaprezentowaną podczas wystawy przygotowanej przez bibliotekę szkolną. Obejrzeli także prace plastyczne zgłoszone do konkursu „Świętujmy Dzień Ziemi przez cały rok”. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy stosowania eko – haseł na co dzień.

A.K., J.P.

Obchody Dnia Ziemi