Średniowieczna przygoda kl. 4b

Utworzono dnia 30.11.2023

29 listopada kl. 4b wyruszyła ku średniowiecznej przygodzie.

Najpierw udaliśmy się do Szkoły Łacińskiej na warsztaty, podczas których poznaliśmy historię papieru. Dowiedzieliśmy się, czym różni się średniowieczny papier od współczesnego. Udało nam się czerpanie papieru i stworzenie własnej, niepowtarzalnej kartki. Drugim etapem zajęć była ekspresowa nauka kaligrafii i pisanie gęsim piórem.

Darmowy listopad w rezydencjach królewskich zachęcił nas do tego, żeby odwiedzić również Muzeum Zamkowe. Pan przewodnik wprowadził nas w magiczny klimat tego miejsca, opowiedział wiele ciekawych i zabawnych historii i legend. Mieliśmy szczęście zobaczyć także "Bitwę pod Grunwaldem" autorstwa T. Popiela i Z. Rozwadowskiego - współtwórców słynnej Panoramy Racławickiej. Obraz ten przyjechał do nas z Muzeum Historycznego we Lwowie, aby zapewnić mu bezpieczeństwo na czas wojny.

Średniowieczna przygoda kl. 4b

Utworzono dnia 30.11.2023, 16:04