Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Utworzono dnia 15.04.2024

W sobotę 13 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych.

Współorganizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Malborku. Głównym celem turnieju jest kształtowanie świadomości na temat prawidłowych zachowań wpływających na zwiększenie bezpieczeństwa oraz wychowanie komunikacyjne poprzez edukację na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drodze.

W zmaganiach turniejowych, pod fachowym okiem funkcjonariuszy policji, udział wzięły drużyny reprezentujące malborskie szkoły podstawowe. Wszyscy zawodnicy rozwiązywali testy sprawdzające wiedzę z przepisów ruchu drogowego, wykazywali się wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat pomocy przedmedycznej i umiejętnością jazdy na rowerze po torze przeszkód oraz w miasteczku ruchu drogowego.

Nasza szkolna drużyna w składzie: Bartosz Małyj, Sebastian Gibas o raz Franciszek Dąbrowski zdobyła II miejsce, zaś zwyciestwo przypadło uczniom SP 2, którzy będą reprezentować Malbork w zmaganiach na szczeblu powiatowym.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy!!!

M. Ł.

BRD